Trzy medale siedleckich sztangistów w mistrzostwach LZS (fotogaleria)

W dniach 4-7 maja w Hali Sportowej przy ulicy 3 Maja w Siedlcach zostały rozegrane Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS młodziczek i młodzików U15 oraz juniorek i juniorów młodszych U17 w podnoszeniu ciężarów.

Trzech sztangistów reprezentujących kluby z naszego miasta wywalczyło medale w siedleckich mistrzostwach. Najwięcej powodów do zadowolenia może mieć Konrad Romańczuk (SKS Feniks Siedlce), który w rywalizacji młodzików do lat 15 w kat. do 77 kg zajął pierwsze miejsce. Jego wynik 200 kg w dwuboju (87+113) przełożył się na 253,4 pkt. w punktacji Sinclaira. W związku z tym, że była to najwyższa zdobycz punktowa wśród młodzików, Romańczuk wygrał klasyfikację Sinclaira!

Medal z brązowego kruszcu przypadł rówieśnikowi Konrada – Dominikowi Dziewulskiego. Sztangista WLKS w kat. do 85 kg osiągnął 172 kg dwuboju (77+95) i dzięki temu mógł stanąć na najniższym stopniu podium.

Wśród juniorów do lat 17 mieliśmy kolejnego siedleckiego medalistę. Został nim Patryk Bareja (Feniks). Zajął drugie miejsce w kat. do 94 kg – 270 kg w dwuboju (118+152). Do złota zabrakło 5 kg.

Blisko strefy medalowej byli juniorzy do lat 17: Karol Doleszczak (WLKS) czwarty w kat. do 69 kg – 224 kg dwuboju (zabrakło 2 kg do brązu) oraz Piotr Wojewódzki (WLKS) również czwarty w kat. +105 kg – 216 kg w dwuboju (przegrał brązowy medal o 1 kg).

Poniżej prezentujemy miejsca pozostałych sztangistek i sztangistów z naszego miasta.