ARMS
=Centrum

Wicemistrzostwo Polski Tomasza Jaszczuka

   
Autor:
Dodano: 2017/07/24 12:02    views 2112

Od 21 do 23 lipca stolicą polskiej lekkoatletyki był Białystok. W mieście nad Białą rozegrano 93 Mistrzostwa Polski seniorów. Jeden medal przypadł w udziale zawodnikowi WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W mistrzostwach Polski seniorów w Białymstoku wzięło udział czterech lekkoatletów reprezentujących kluby z naszego miasta. Najlepiej z nich spisał się zdobywca srebrnego medalu w skoku w dal – Tomasz Jaszczuk (WLKS Siedlce-Nowe Iganie).

W rywalizacji dziewięciu skoczków, najlepszym okazał się Adrian Strzałkowski, który po skoku na 7.70 w drugiej serii objął prowadzenie, którego nie oddał do końca zmagań. Złoto okrasił wynikiem 7.78. Drugie miejsce zajął Tomasz Jaszczuk, który osiągnął odległość 7.60. Jego inne zaliczone próby to 7.60 (ponownie) i 7.54. Brązowy medal w Białymstoku wywalczył Andrzej Kuch będąc gorszy od Jaszczuka o 1 cm (7.59).

Dla wielu osób srebrny medal Tomasz Jaszczuka, skaczącego w tym sezonie już ponad 8 metrów, mógłby być rozczarowaniem. Fachowcy stawiali na pewne zwycięstwo zawodnika, który już niedługo wystąpi w mistrzostwach Świata w Londynie. A co powiedział o swym starcie po zawodach Tomek?

– Do Białegostoku przyjechałem prosto ze zgrupowania w Spale, gdzie zrobiliśmy dużo jednostek treningowych. Poza tym wracałem do zdrowia po wirusie, który męczył mnie przez ponad 8 dni. Musiałem zażywać antybiotyki. Nie obyło się także bez wizyty w szpitalu… Jadąc na mistrzostwa Polski wiedziałem że będą one dla mnie ciężkie, ponieważ treningi dały mi w kość i czuję zmęczenie. I tak właśnie było w Białymstoku. Podczas konkursu strasznie się męczyłem i tego dnia stać mnie było na drugie miejsce i 7.60. Mistrzostwa w Białymstoku był dla mnie cenną lekcją – ocenia swoją postawę Jaszczuk.

Pochodzący ze Zbuczyna lekkoatleta jest dobrej myśli przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Londynie. – Teraz mam dwa tygodnie bardzo luźnego treningu i start w mistrzostwach świata. Mam nadzieję, że świeżość wróci i będzie bardzo dobrze – mówi z optymizmem w głosie.

Inni lekkoatleci z Siedlec spisali się nieco gorzej. W pchnięciu kulą wystąpiło dwóch zawodników WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Andrzej Gudro zajął piąte miejsce osiągając odległość 19.08 m, z kolei Jan Parol był dziewiąty (17.99 m). Konkurs wygrał Michał Haratyk (21.53).

W biegu na 5000 m wziął udział zawodnik SKS Feniks Siedlce, Krzysztof Żebrowski, który w gronie 32 biegaczy zajął piąte miejsce (14:13.36).

93 Mistrzostwa Polski seniorów były ostatnią imprezą, na której można było powalczyć o wypełnienie wskaźnika na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie. Zawody w stolicy Wielkiej Brytanii odbędą się w dniach 5-13 sierpnia.

WYNIKI

 

źródło: własne / PZLA; foto: ocdn.eu

Co? Gdzie? Kiedy?

 • czwartek, 20 Wrz 18:30
  Sparing: AZS AWF UKSW Warszawa – Ósemka Siedlce
 • piątek, 21 Wrz 16:00
  Sparing: PGE MKK Siedlce – BC Horizont Mińsk
 • piątek, 21 Wrz 18:00
  Oficjalne ważenie przed galą Armia Fight Night
 • piątek, 21 Wrz 18:00
  Turniej: Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce
 • sobota, 22 Wrz 12:00
  Sparing: PGE MKK Siedlce – BC Horizont Mińsk
 • sobota, 22 Wrz 13:30
  Mazovia Cup: SKK Siedlce – Księżak Łowicz
 • sobota, 22 Wrz 16:00
  I liga: ATS Rumia – Pogoń Siedlce
 • sobota, 22 Wrz 18:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Widzew Łódź
 • sobota, 22 Wrz 18:30
  Armia Fight Night III
 • niedziela, 23 Wrz 11:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – MKS Przasnysz


Sponsorzy

Patronat medialny