ARMS
=Centrum

Wicemistrzostwo Polski Tomasza Jaszczuka

   
Autor:
Dodano: 2017/07/24 12:02    views 834

Od 21 do 23 lipca stolicą polskiej lekkoatletyki był Białystok. W mieście nad Białą rozegrano 93 Mistrzostwa Polski seniorów. Jeden medal przypadł w udziale zawodnikowi WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W mistrzostwach Polski seniorów w Białymstoku wzięło udział czterech lekkoatletów reprezentujących kluby z naszego miasta. Najlepiej z nich spisał się zdobywca srebrnego medalu w skoku w dal – Tomasz Jaszczuk (WLKS Siedlce-Nowe Iganie).


W rywalizacji dziewięciu skoczków, najlepszym okazał się Adrian Strzałkowski, który po skoku na 7.70 w drugiej serii objął prowadzenie, którego nie oddał do końca zmagań. Złoto okrasił wynikiem 7.78. Drugie miejsce zajął Tomasz Jaszczuk, który osiągnął odległość 7.60. Jego inne zaliczone próby to 7.60 (ponownie) i 7.54. Brązowy medal w Białymstoku wywalczył Andrzej Kuch będąc gorszy od Jaszczuka o 1 cm (7.59).

Dla wielu osób srebrny medal Tomasz Jaszczuka, skaczącego w tym sezonie już ponad 8 metrów, mógłby być rozczarowaniem. Fachowcy stawiali na pewne zwycięstwo zawodnika, który już niedługo wystąpi w mistrzostwach Świata w Londynie. A co powiedział o swym starcie po zawodach Tomek?

– Do Białegostoku przyjechałem prosto ze zgrupowania w Spale, gdzie zrobiliśmy dużo jednostek treningowych. Poza tym wracałem do zdrowia po wirusie, który męczył mnie przez ponad 8 dni. Musiałem zażywać antybiotyki. Nie obyło się także bez wizyty w szpitalu… Jadąc na mistrzostwa Polski wiedziałem że będą one dla mnie ciężkie, ponieważ treningi dały mi w kość i czuję zmęczenie. I tak właśnie było w Białymstoku. Podczas konkursu strasznie się męczyłem i tego dnia stać mnie było na drugie miejsce i 7.60. Mistrzostwa w Białymstoku był dla mnie cenną lekcją – ocenia swoją postawę Jaszczuk.

Pochodzący ze Zbuczyna lekkoatleta jest dobrej myśli przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Londynie. – Teraz mam dwa tygodnie bardzo luźnego treningu i start w mistrzostwach świata. Mam nadzieję, że świeżość wróci i będzie bardzo dobrze – mówi z optymizmem w głosie.

Inni lekkoatleci z Siedlec spisali się nieco gorzej. W pchnięciu kulą wystąpiło dwóch zawodników WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Andrzej Gudro zajął piąte miejsce osiągając odległość 19.08 m, z kolei Jan Parol był dziewiąty (17.99 m). Konkurs wygrał Michał Haratyk (21.53).

W biegu na 5000 m wziął udział zawodnik SKS Feniks Siedlce, Krzysztof Żebrowski, który w gronie 32 biegaczy zajął piąte miejsce (14:13.36).

93 Mistrzostwa Polski seniorów były ostatnią imprezą, na której można było powalczyć o wypełnienie wskaźnika na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie. Zawody w stolicy Wielkiej Brytanii odbędą się w dniach 5-13 sierpnia.

WYNIKI

 

źródło: własne / PZLA; foto: ocdn.eu

Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 16 Gru 10:00
  Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego
 • sobota, 16 Gru 16:00
  II liga: Ósemka Siedlce – Krótka Mysiadło
 • sobota, 16 Gru 17:00
  I liga: AZS Częstochowa – KPS Siedlce
 • sobota, 16 Gru 18:00
  I liga: Noteć Inowrocław – SKK Siedlce
 • sobota, 16 Gru 19:00
  III liga: Pogoń Siedlce – Anilana Łódź
 • niedziela, 17 Gru 17:00
  BLK: Artego Bydgoszcz – PGE MKK Siedlce
 • środa, 20 Gru 18:00
  Siedlecka Liga Bowlingowa – 12 kolejka
 • sobota, 23 Gru 16:00
  I liga: SKK Siedlce – Siarka Tarnobrzeg
 • piątek, 5 Sty 18:00
  Zawody Smoczych Łodzi
 • sobota, 6 Sty 17:00
  I liga: SKK Siedlce – Pogoń Prudnik


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny