ARMS
=Centrum

Bieg Siedleckiego Jacka ponownie zaskoczył. Pozytywnie!!! (fotogalerie)

   
Autor:
Dodano: 2017/08/27 12:49    views 6088

Grubo ponad tysiąc osób brało czynny udział w 8 PGE Biegu Siedleckiego Jacka. – Jesteśmy od tego, żeby stwarzać dobre warunki do dbania o swoje zdrowie – podsumował imprezę prezes Agencji Rozwoju Miasta, Grzegorz Orzełowski.

Najpierw o stronie sportowej. W rywalizacji półmaratończyków najlepszy okazał się Andrzej Starżyński (Centrum Eksportu Klementynka), który przebiegł ponad 21-kilometrową trasę w czasie 1:09:37. Tuż za nim na mecie zameldował się Przemysław Dąbrowski, który w poprzednich edycjach także zajmował czołowe lokaty. Najszybszym siedlczaninem był Jakub Karasek (1:18:01).

Wśród pań najszybsza była Izabela Parszczyńska (Adidas Runners Warsaw). Jej czas to 1:21:43. – Start w Siedlcach potraktowała jako element przygotowań do maratonu. Moja życiówka to 2:43, więc liczę na jej pobicie – zapowiedziała zwyciężczyni.

Bieg na 5 kilometrów był wyjątkowy. Zapisało się na niego aż 600 zawodników z całej Polski, ale oczy wszystkich skierowane były na faworytów. Przy okazji 8 PGE Biegu Siedleckiego Jacka odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski mężczyzn na tym dystansie. Najlepszy (czytaj: najszybszy) okazał się Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławów), który pokonał trasę w czasie nieco ponad 14 minut. Na tytuł mistrzyni wśród pań zasłużyła Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn).

 

PÓŁMARATON

 

BIEG NA 5 KM

 

Nawet najwięksi malkontenci nie mieli prawa narzekać na nudę w okolicach siedleckiego stadionu. Można było zadbać o własne zdrowie, zjeść coś smacznego, czy po prostu aktywnie spędzić czas. Można powiedzieć, że BSJ jest zwieńczeniem i zarazem ukoronowaniem rocznej działalności Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. Mieliśmy więc leżaki znane z kina letniego, food trucki, “mobilną” trybunę i wiele, wiele więcej.

Oddzielny akapit należy poświęcić wyścigom najmłodszych. Chętnych jak zwykle nie brakowało. Tym bardziej, że oglądanie biegających młokosów w otoczce stadionu ROSRRiT było dużym wydarzeniem zarówno dal dzieci, jak i rodziców. Siedlce po prostu kochają biegać – taki wniosek należy wysnuć po ósmej edycji Biegu Siedleckiego Jacka.

Szkoda jedynie, że na następny Bieg Siedleckiego Jacka musimy czekać aż rok…

 

źródło i foto: własne

Co? Gdzie? Kiedy?

 • piątek, 24 Lis 20:00
  Pojedynek miast – Siedlce vs. Ostrołęka vs. Ostrów Mazowieka
 • sobota, 25 Lis 11:00
  Otwarcie lodowiska
 • sobota, 25 Lis 13:00
  Nice 1 Liga: Odra Opole – Pogoń Siedlce
 • sobota, 25 Lis 17:00
  I liga: KPS Siedlce – Krispol Września
 • sobota, 25 Lis 17:30
  I liga: Polfarmex Kutno – SKK Siedlce
 • sobota, 25 Lis 18:00
  II liga: Łaskovia Łask – Ósemka Siedlce
 • niedziela, 26 Lis 11:00
  Międzywojewódzki Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego
 • niedziela, 26 Lis 17:00
  BLK: PGE MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin
 • środa, 29 Lis 18:00
  Siedlecka Liga Bowlingowa – 9 kolejka
 • czwartek, 30 Lis 10:00
  Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Leżąc oraz w Martwym Ciągu RAW i EQ federacji WPA


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny