Premierowy triumf Pogoni II w nowym sezonie. Lider odprawiony z kwitkiem (fotogaleria)

Premierowy triumf Pogoni II w nowym sezonie. Lider odprawiony z kwitkiem

Zespół rezerw siedleckiej Pogoni po raz pierwszy w tym sezonie zaznał smaku zwycięstwa. Na własnym boisku pokonał dotychczasowego lidera IV ligi – KS Łomianki 4:1.

Drużyna Marcina Tomaszewskiego do spotkania z Łomiankami została wzmocniona zawodnikami pierwszej drużyny, którzy nie zmieścili się w kadrze na mecz ligowy z Chrobrym Głogów.

Pierwsze minuty na boisku były spokojne. Dopiero w 20 minucie pierwszy poważniejszy atak siedlczan zrobił różnicę. Wtedy Piotr Krawczyk w swoim stylu z rzutu wolnego podyktowanego w okolicy linii pola karnego trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później tą samą część bramki obił Paweł Garyga, kiedy to uderzył z około 25 metrów po krótko rozegranym rzucie wolnym przez Dominika Barciaka. Końcówka pierwszej części gry dała siedlczanom upragnionego gola. Adrian Małachowski zagrał wzdłuż bramki, a piłkę do siatki skierował Piotr Krawczyk.

Po zmianie stron pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, ale Michał Kielak niecelnie główkował. W 61 minucie to ponownie biało-niebiescy zdobyli gola, a uczynił to Michał Panufnik, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Krawczyka i zgranie głową Pawła Łydkowskiego. Dwie minuty później było 3:0. Do rzutu wolnego oddalonego o ponad 20 metrów podszedł Garyga i pokonał bezradnego Pawła Okrasę. W 72 minucie znów do bramki trafił Piotr Krawczyk – tym razem z rzutu karnego podyktowanego za faul na Cezarym Demianiuku. W końcówce goście odważniej zaatakowali i udało im się zdobyć honorowego gola za sprawą trafienia Filipa Hrynkiewicza.

W zespole z Łomianek wystąpił były piłkarz Pogoni – Aron Majczyna.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w najbliższą środe 30 sierpnia o 17:00 w Mławie z Mławianką.

27.08.17, 19:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – KS Łomianki 4:1 (1:0)

Bramki: Piotr Krawczyk 41, 72 (k), Michał Panufnik 61, Paweł Garyga 63 – Filip Hrynkiewicz 83

Pogoń II: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk (76, 4. Sebastian Szcześniak), 23. Piotr Ceranka, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski (77, 8. Bartosz Szostek) – 21. Cezary Demianiuk (82, 98. Bartosz Karczmarek), 18. Adrian Małachowski, 99. Dominik Barciak (69, 27. Piotr Goś), 24. Paweł Marchel (55, 14. Kamil Dmowski), 11. Paweł Garyga – 16. Piotr Krawczyk (82, 17. Krystian Zbieć)

Łomianki: 1. Paweł Okrasa – 6. Michał Brzozowski (78, 16. Mateusz Kijewski), 5. Filip Hrynkiewicz, 20. Marcin Podsiadlik (78, 21. Mateusz Makowski), 15. Łukasz Kawka (78, 4. Patryk Brzozowski) – 22. Denis Kotula (72, 19. Patryk Gac), 17. Bartłomiej Bochenek (74, 25. Cezary Kałan), 13. Karol Szeliga, 8. Kordian Latos, 11. Piotr Strzemecki (72, 24. Aron Majczyna) – 7. Michał Kielak (76, 26. Marcin Gonczarek)

Żółte kartki: Sebastian Krawczyk 45 – Paweł Okrasa 27, Aron Majczyna 90+1

Sędzia: Grzegorz Tokarzewski (Ciechanów)