Widzew dzielnie walczył, ale przegrał (fotogaleria)

PGE MKK po raz kolejny wykorzystał atut własnego boiska. Siedlczanki ograły po emocjonującym meczu Widzew.

PGE MKK pauzował w 3 kolejce Basket Ligi Kobiet, więc miał kilka dni więcej na optymalne przygotowanie się do ważnego starcia z Widzewem. Łodzianki przyjechały do Siedlec w poszukiwaniu przełamania po trzech kolejnych porażkach.

Pierwsza połowa była zacięta i widowiskowa. Koszykarki obu drużyn zaciekle walczyły o każdy metr boiska. Widzewianki częściej faulowały, ale ich agresywna gra przynosiła zamierzony rezultat. W pierwszej kwarcie PGE MKK upodobał sobie punktowanie z dystansu i pół dystansu. Prym wiodły Oksana Mollov, Magdalena Parysek-Bochniak oraz Katarzyna Trzeciak. Pod koniec premierowej odsłony spotkania dołączyła do nich Wiktorija Kondus. Po niepełnym kwadransie PGE MKK objął prowadzenie 30:26, jednak trójka doskonale znanej w Siedlcach Roksany Schmidt wpłynęła na zniwelowanie różnicy punktowej. Siedlczanki schodziły na przerwę przy prowadzeniu 39:37, ale wynik był sprawą otwartą.

Po przerwie obie drużyny grały falami. PGE MKK w najlepszym momencie prowadził 66:57, ale w końcówce doprowadził do niepotrzebnej nerwówki. Łodzianki ostatkiem sił próbowały doprowadzić do dogrywki, która przedłużyłaby ten thriller, ale Julia Drop w ostatniej akcji meczu trafił z czystej pozycji w obręcz zamiast do kosza. PGE MKK po raz drugi w sezonie wykorzystał atut własnego boiska, wygrywając 66:63.