Skromna wygrana rezerw. Zdecydował rzut karny (fotogaleria)

Skromna wygrana rezerw. Zdecydował rzut karny

Drugi zespół MKP Pogoń pokonał na własnym boisku niżej notowanych Błękitnych Raciąż 1:0 po golu w 3 minucie Dominika Barciaka.

IV-ligowcy prowadzeni przez Marcina Tomaszewskiego przystąpili do meczu wzmocnieni zawodnikami, którzy nie zagrali w meczu Nice 1 Ligi z Górnikiem Łęczna, a także Cezarym Demianiukiem, który w Łęcznej wszedł z ławki rezerwowych.

Mecz świetnie rozpoczęli Pogoniści. Siedlczanie stworzyli sobie trzy sytuacje strzeleckie, a po jednej z nich ręką zagrał jeden z raciążan i sędzia Tomasz Pakieła wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie wykonał Dominik Barciak. W dalszej części pierwszej połowy biało-niebiescy byli lepsi od przeciwnika w każdym aspekcie, goście nie zdołali stworzyć sobie żadnej sytuacji pod bramką Przemysława Frąckowiaka. Brakowało jedynie sytuacji, po których Pogoniści mogliby podwyższyć prowadzenie. W 35 minucie okazję miał Cezary Demianiuk, lecz strzelił wprost w bramkarza. Przed przerwą szansę na swojego drugiego gola miał także Barciak i znów na posterunku był Kamil Kalinowski.

Po zmianie stron do ataków zerwali się Błękitni. Okazję na wyrównanie w 49 minucie miał Marcin Chyczewski, ale Frąckowiak zbił piłkę nad bramką. Po wymianie ciosów, dopiero w 79 minucie groźniej zaatakowała Pogoń. Wtedy Paweł Marchel nie trafił do praktycznie pustej bramki z około 20 metrów. W doliczonym czasie gry było groźnie w polu karnym siedlczan, ale asystent sędziego wskazał spalonego Jakuba Wszałkowskiego.

LICZBA MECZU

3 – tyle bramek w obecnych rozgrywkach IV ligi zdobył Dominik Barciak.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II czeka za tydzień w niedzielę 22 października o 15:00. Wtedy w Siedlcach biało-niebiescy podejmą w meczu derbowym Mazovię Mińsk Mazowiecki.

15.10.17, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Błękitni Raciąż 1:0 (1:0)

Bramka: Dominik Barciak 3 (k)

Pogoń II: 12. Przemysław Frąckowiak – 5. Sebastian Krawczyk, 17. Przemysław Rodak, 3. Michał Panufnik (46, 15. Paweł Łydkowski), 24. Damian Świerblewski (66, 8. Sebastian Szcześniak) – 99. Dominik Barciak, 14. Adrian Małachowski, 21. Łukasz Jegliński, 4. Paweł Marchel (82, 27. Piotr Goś), 11. Paweł Garyga – 16. Cezary Demianiuk

Błękitni: 1. Kamil Kalinowski – 17. Maciej Karwowski (73, 19. Jakub Wilczyński), 5. Mateusz Paradowski, 3. Damian Skumórski, 8. Wojciech Gapiński (90+1, 9. Mateusz Nosarzewski) – 16. Jakub Wszałkowski, 7. Dawid Klepczyński, 20. Dawid Dębkowski (89, 11. Patryk Piasecki), 15. Damian Koryto, 18. Damian Szelągiewicz (79, 4. Jarosław Żebrowski) – 91. Marcin Chyczewski

Żółta kartka: Damian Szelągiewicz 72

Sędzia: Tomasz Pakieła (Warszawa)