wtorek, 19 marca 2024r.

Horror w Lesznie bez happy endu (fotogaleria)

Podopieczni Michała Spychały w sobotni wieczór przegrali na wyjeździe z Polonią Leszno 87:94.

Koszykarze z Siedlec w poprzedniej kolejce minimalnie przegrali z faworyzowanym GKS-em Tychy (90:97). SKK rozegrał dobry mecz, jednak drużynie zabrakło szczęścia w końcowym fragmencie spotkania. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Bartosz Wróbel, autor 19 oczek. Teraz rywalem siedlczan była ponownie drużyna z czołówki I ligi – Polonia Leszno.

Zawodnicy SKK od początku meczu dotrzymywali kroku wyżej notowanemu rywalowi. Po stronie gospodarzy prym wiedli dwaj byli gracze z ekstraklasy – Kamil Chanas (do przerwy 19 punktów) oraz Adam Kaczmarzyk. W zespole z Siedlec natomiast imponował Rafał Sobiło, który grał na bardzo dobrej skuteczności rzutów z gry. To był niezwykle wyrównany mecz, a walka toczyła się punkt za punkt. W statystykach było podobnie. Wskaźnik skuteczności, zbiórek czy asyst wskazywał niemal identyczny wynik.

Trzecia kwarta była już popisem gry siedlczan. Podopieczni Michała Spychały zdecydowanie poprawili skuteczność, zdobywając w tej odsłonie 28 punktów. Nie do zatrzymania byli Rafał Król, Bartosz Wróbel czy wspomniany wcześniej Sobiło.

Czwarta kwarta przysporzyła kibicom niesamowitych emocji. Bliżej zwycięstwa byli gospodarze, jednak siedlczanie rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki. W doliczanym czasie gry większe doświadczenie pokazali jednak gospodarze.

PLANY SKK

W najbliższej kolejce koszykarze z Siedlec zagrają przed własną publicznością ze Zniczem Basket Pruszków.

FOTOGALERIA

21.10.17, 18:00 – Leszno
I liga: Polonia Leszno – SKK Siedlce 94:87 (20:19, 21:19, 20:28, 18:13, d. 15:8)