Niespodziewanie wysoka porażka

PGE MKK Siedlce niespodziewanie przegrał 64:85 z beniaminkiem – Eneą AZS Poznań.

PGE MKK przystępował do meczu z mocnym postanowieniem przełamania serii czterech porażek z rzędu. Siedlczanki nie wypadły z rytmu meczowego dzięki wygranemu sparingowi z juniorami SKK. Beniaminek z Poznania wierzył w premierowe zwycięstwo na parkietach Basket Ligi Kobiet w sezonie 2017-18.

Początek meczu nie wskazywał na końcową porażkę. Siedlczanki po kilku akcjach osiągnęły prowadzenie 8:2. Beniaminek z Poznania dowodzony przez znakomicie dysponowaną Jazmine Davis doprowadził do wyrównania i mocno dawał się we znaki PGE MKK. Podopieczne Teodora Mollova nie mogły wejść na swój normalny poziom, ale wynik do przerwy (40:37 dla akademiczek) był sprawą otwartą.

Tuż po przerwie PGE MKK powrócił na prowadzenie (47:42), ale to był ostatni pozytywny moment meczu. Przewaga poznanianek dzięki rewelacyjnej Davis zaczęła stawać się bezdyskusyjna. Amerykańska rozgrywająca grała jak z nut i poprowadziła poznańskiego beniaminka do pierwszego zwycięstwa w sezonie – 85:64.

W akademickich barwach zaprezentowała się Aleksandra Parzeńska, która w poprzednim sezonie występowała w PGE MKK.