Finałowe zawody Siedleckich Biegów Górskich – rozstrzygnięcia

Zakończyła się tegoroczna edycja Siedleckich Biegów Górskich. Znamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach!

Rywalizacja Siedleckich Biegów Górskich miała miejsce na terenie rezerwatu przyrody Gołobórz, za zgodą nadleśnictwa. W ramach tegorocznej edycji odbyły się 4 etapy: 18.11, 25.11, 09.12, 16.12. Biegacze mieli do wyboru 3 dystanse – 10 km, 5 km oraz 2,5 km. Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja wśród zwolenników Nordic Walking.

W minioną sobotę – 16 grudnia odbył się ostatni 4 etap tegorocznej edycji. Kto okazał się w nim najlepszy?

Na dystansie 10 km po raz kolejny najszybciej do mety dotarł Jakub Szymański z Pogoni Siedlce. Drugi był Marek Mitrofaniuk z Yulo Run Team Siedlce, a trzeci Łukasz Kosieradzki z Pogoni. Najlepszą kobietą okazała się Agnieszka Ślebzak-Kołtuniak (trzydziesta w klasyfikacji ogólnej).

Na 5 km najlepszy był Łukasz Żuk. Druga lokata przypadła Kajetanowi Przestrzelskiemu, a trzecia Cezaremu Wojciukowi.

Na najkrótszym dystansie – 2,5 km wygrał Oliwier Kulik, przed Małgorzatą Jóźwiak i Zofią Myślińską.

W nordic walking (5 km) triumfował Maciej Karasiński, wyprzedzając Pawła Kulika i Krystiana Balę. Piąte miejsce zajęła najszybsza z kobiet. Była nią Jolanta Zapałowska.

WYNIKI 4 ETAPU

Po całym cyklu, czasy z każdego biegu zostały zsumowane (trzeba było wziąć udział w minimum trzech) i zwycięzcom w każdej z kategorii wręczono nagrody.

Triumfatorem w kat. open na najdłuższym dystansie został Kamil Młynarz (SKB Kraśnik). Kolejne miejsca na podium przypadły zawodnikom Pogoni: Jakubowi Szymańskiemu i Łukaszowi Kosieradzkiemu. Pierwsze trzy panie to: Agnieszka Ślebzak-Kołtuniak, Barbara Jóźwiak i Iwona Wierzbicka.

Kajetan Przestrzelski, Łukasz Żuk i Rafał Furmaniak (wszyscy Pogoń) to pierwsza „trójka” klasyfikacji końcowej dystansu 5 km. Joanna Hapunowicz okazała się najlepszą kobietą na tym dystansie.

W „generalce” na 2,5 km zwyciężyła Małgorzata Jóźwiak, przed Zofią Myślińską i Igorem Kiełczykowskim.

Mistrzem w nordic walking został Maciej Karasiński. Kolejne miejsca należały do Pawła Kulika i Krystiana Bali.

W poniższym linku można także odnaleźć lokaty zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.