=Centrum

Przełamanie na obozie. Bałtyk pokonany (wideo)

Autor:
Dodano: 2018/01/31 18:44    views 3028

W meczu kontrolnym rozgrywanym w Gdyni siedlecka Pogoń wygrała z tamtejszym Bałtykiem 4:1.

Po ciężkich treningach na obozie podopiecznym Dariusza Banasika przyszło rozegrać sparing z III-ligowym Bałtykiem Gdynia.

Gospodarze już w pierwszej minucie meczu mogli wyjść na prowadzenie, jednak Przemysław Frąckowiak wygrał pojedynek sam na sam z Michałem Marczakiem. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Maciej Wichtowski, ale ten strzał nie mógł zaskoczyć golkipera Bałtyku. W kolejnych minutach siedlczanie przeważali i zepchnęli team z Gdyni na własną połowę. W 12 minucie Dariusz Zjawiński zdecydował się na strzał z dystansu i futbolówka przeleciała tuż obok bramki. 14 minuta: Pogoń miała dwie okazje na gola. Najpierw nieczysto strzelał Adrian Paluchowski, a następnie Jarosław Ratajczak także przestrzelił. Cztery minuty później Marcin Matysiak bez problemów obronił strzał Grzegorza Tomasiewicza z około 20 metrów. W 19 minucie po trójkowej akcji Bałtyku Przemysław Czerwiński uderzył z kilku metrów i piłkę z linii bramkowej wybił jeden z zawodników Pogoni. W 32 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Michał Marczak, który dobił piłkę po strzale klubowego kolegi. 37 minuta: w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni znalazł się był zawodnik MKP – Adam Duda. Golkiper z Siedlec po raz kolejny popisał się dobrą interwencją. W doliczonym czasie gry siedlczanie doprowadzili do remisu. Dariusz Zjawiński zagrał do Przemysława Płachety, a ten pewnym strzałem zdobył bramkę do szatni.

Drugą odsłonę od groźnego strzału rozpoczął Dawid Polkowski, ale pomocnik minimalnie przestrzelił. W 55 minucie Dominik Kun dośrodkował w pole karne, a tam Paweł Garyga główkował tuż obok bramki. Trzynaście minut później Rafał Misztal popisał się fenomenalną obroną strzału Łukasza Duszkiewicza z 5 metrów. W 72 minucie Pogoń wyszła na prowadzenie. Paweł Łydkowski zacentrował w szesnastkę, tam defensorzy Bałtyku wybilił piłkę wprost od nogi Daniela Chyły, który nie zastanawiając się oddał celny strzał na bramkę. 76 minuta: Pogoniści mogli podwyższyć prowadzenie. Paweł Garyga urwał się lewą stroną, po czym oddał strzał, który odbił przed siebie Marek Szulc. Dobijać próbował jeszcze Michał Bajdur, ale trafił wprost w leżącego bramkarza. W 82 minucie Damian Świerblewski dobił uderzenie Michała Bajdura i było 3:1. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik meczu ustalił Daniel Chyła, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Damiana Świerblewskiego i skierował futbolówkę główką do bramki.

PLANY POGONI

Następnym sparingpartnerem siedlczan będzie Olimpia Grudziądz. Mecz kontrolny z ligowym rywalem odbędzie się w niedzielę, 4 lutego o godzinie 16 w Świeciu.

31.01.18, 17:00 – Gdynia (Narodowy Stadion Rugby)

Sparing: Bałtyk Gdynia – Pogoń Siedlce 1:4 (1:1)

Bramki: Michał Marczak 32 – Przemysław Płacheta 45+2, Daniel Chyła 72, 88, Damian Świerblewski 82

Bałtyk: 1. Marcin Matysiak (26 Marek Szulc) – 33. Mateusz Kołodziejski (46, 19. Arkadiusz Korpalski), 15. Przemysław Kostuch (63, 20. Jakub Golc), 4. Przemysław Szur, 3. Adrian Kochanek (46, 17. Patryk Regulski) – 9. Michał Marczak (63. 21. Rafał Malanowski), 14. Łukasz Duszkiewicz, 16. Juliusz Letniowski, 5. Przemysław Czerwiński (46. 8. Maksym Demjanczuk), 10. Dominik Klecha (63, 18. zawodnik testowany) – 6. Adam Duda

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 12. Rafał Misztal) – 20. Maciej Wichtowski (46, 27. Jakub Szrek), 25. Arkadiusz Czarnecki (46, 14. Mateusz Żytko), 20. Arkadiusz Najemski, 15. Paweł Łydkowski (46, 11 Michał Bajdur) – 13. Przemysław Płacheta (46, 24. Damian Świerblewski), 23. Piotr Mroziński (46, 8. Daniel Chyła), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 93. Dominik Kun), 4. Jarosław Ratajczak (63, 15. Paweł Łydkowski) – 9. Dariusz Zjawiński (46, 17. Dawid Polkowski), 16. Adrian Paluchowski (46, 22. Paweł Garyga)

23 dni 15 godzin temu

Fajnie ..w końcu …niby sparing ale kibiców troszkę uspokoi to zwycięstwo. .
Miejmy nadzieję że będzie tylko lepiej.

leo
Gość
leo
23 dni 13 godzin temu

Dla odmiany żeby nie było że jest zawsze źle to podziękowania dla Pana Suleja za transmisę z meczu.