PGE MKK postraszył faworyta. Szczęśliwe zwycięstwo Energi (fotogaleria)

PGE MKK był o włos od niespodzianki w starciu z Energą. Siedlczanki przegrały jednak 59:61.

PGE MKK przystępował do meczu dwa tygodnie po bolesnej porażce z Widzewem Łódź. Gorszy od nastroju przygnębienia spowodowanego porażką był jednak stan kadrowy. Niezdolne do gry były Kristina Alikina (ekskoszykarka toruńskiego klubu) i Paulina Żukowska. Na uczucie podłamania nie było miejsca w Enerdze, która przyjechała do Siedlec podbudowana zwycięstwami z czołówką czołówki polskiej ekstraklasy – Ślęzą Wrocław i Wisłą Can-Pack Kraków.

Pierwsze minuty spotkania były rwane, ale wyrównane. Energa miała problem ze skutecznością, natomiast siedlczanki imponowały skutecznością rzutów za trzy punkty. Po trzech trójkach z rzędu PGE MKK prowadził 15:10. I to nie był koniec. W ostatniej akcji pierwszej kwarty Katarzyna Trzeciak ponownie pocelowała z dystansu, a drużyna Teodora Mollova wygrywała 22:15. W drugiej kwarcie Energa doszła do głosu dzięki skutecznym Amerykankom. Na półmetku to jednak gospodynie miały minimalną przewagę – 32:31.

Druga połowa była pasmem nerwów. Wynik zmieniał się w kalejdoskopie, a o ostatecznym wyniku zdecydowały ostatnie minuty. Na 40 sekund przed końcem na tablicy widniał wynik 58:58. W kolejne akcji Oksana Mollov została sfaulowana w akcji defensywnej, ale trafiła jeden z dwóch osobistych. Energa zaryzykowała i postawiła na rzut z dystansu. Trzeba pamiętać, że w przekroju całego meczu był to element wyraźnie szwankujący (2/20 za 3). Lauren Mansfield wytrzymała presję i trafiła z czystej pozycji (61:59). PGE MKK odpowiedział rzutem rozpaczy Wiktoriji Kondus. Ku rozpaczy gospodarzy próba Ukrainki okazała się minimalnie niecelna.

PLANY PGE MKK

W środę 21 lutego o 18:00 PGE MKK zagra na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

18.02.18, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)
EBLK: PGE MKK Siedlce – Energa Toruń 59:61 (22:15, 10:16, 12:14, 15:16)

PGE MKK: 6. Katarzyna Trzeciak 15, 10. Magdalena Parysek-Bochniak 15, 9. Oksana Mollov 11, 14. Latinka Dušanić 9, 5. Wiktorija Kondus 6, 42. Samantha Lapszynski 2, 7. Tatiana Heiw 1, 20. Agata Stępień
Energa: 52. Kelley Cain 14 (18 zbiórek), 8. Monika Grigalauskyte 14, 22. Alexis Hornbuckle 13, 11. Agnieszka Skobel 9, 5. Lauren Mansfield 7, 10. Katarzyna Maliszewska 2, 14. Emilia Tłumak 2, 12. Melissa Diawakana, 7. Miriam Uro-Nilie