Weterani rywalizowali w Radomiu

W dniach 14-15 kwietnia w Radomiu odbył się 8 Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięli zawodnicy z Siedlec.

W kategorii kobiet 50-59 lat wystartowała Anna Osińska. Tenisistka w turnieju grupowym była niepokonana i wszystkie 3 pojedynki wygrała po 3:0. W ćwierćfinale siedlczanka ograła Izabellę Ślusarczyk także 3:0. Następnie Osińska zmierzyła się z Dorotą Paluch. W tym pojedynku lepsza okazała się zawodniczka ze śląska, która zwyciężyła 3:1. Tenisistka w walce o miejsca 3-4 pokonała Katarzynę Bielak.

Kobiety 50-59 lat

Kolejnym zawodnikiem z naszego miasta, który wystąpił w turnieju był Zbigniew Prokurat. Tenisista rozpoczął zawodny od rywalizacji w grupie 8. W tej części rozgrywek zawodnik pokonał wszystkich rywali i awansował do dalszej fazy z pierwszego miejsca. W I rundzie turnieju głównego Prokurat otrzymał wolny los. Następnie siedlczanin przegrał z Kostyantynem Pushkarovem 1:3 i odpadł z walki o najwyższe miejsca. Ostatecznie gracz uplasował się na pozycjach 13-16.

Mężczyźni 50-59 lat

Ostatnim reprezentantem Siedlec był Jerzy Głuchowski (kategoria 65-69 lat). Tenisista podobnie jak powyższa dwójka wygrał wszystkie mecze grupowe. Pierwszą rundę turnieju głównego zawodnik przebrnął bez gry, ponieważ dostał wolny los. W Ćwierćfinale tenisista zmierzył się z Wojciechem Waldowskim i to gracz z Gliwic okazał się lepszy wygrywając 3:1. Głuchowski zakończył turniej na miejscach 3-4.

Mężczyźni 65-69 lat

źródło: własne / PZTS; foto: karpackie.pl