Kompromitacja Pogoni w Grudziądzu (wideo)

Piłkarze MKP Pogoń Siedlce w meczu 28 kolejki Nice 1 Ligi przegrali z Olimpią Grudziądz 2:4.

Pogoń pojechała do Grudziądz osłabiona. W kadrze zabrakło kontuzjowanych: Meika Karwota oraz Przemysława Płachety. Urazy tych zawodników są bardzo poważne i w bieżącej rundzie już nie wybiegną na boisko. W pierwszej jedenastce miejsce powyższej dwójki zajęli: Piotr Mroziński oraz Dawid Polkowski. Ponadto w ataku od pierwszej minucie pojawił się Dariusz Zjawiński, który zastąpił Adriana Paluchowskiego.

Pierwsze fragmenty spotkania to wyrównana gra obu zespołów. W 10 minucie pierwszy groźny strzał na bramkę oddał Mario Martínez z Olimpii, jednak Hiszpan przestrzelił. Dwie minut później Maciej Wichtowski będąc w polu karnym rywala niespodziewanie otrzymał piłkę i uderzył niecelnie. 14 minut: Dariusz Zjawiński niecelnie główkował po wrzucie piłki z autu przez Ziggy’ego Gordona. W 16 minucie po zespołowej akcji gospodarzy Matej Podlogar przestrzelił w doskonałej sytuacji. Cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony Olimpia wyszła na prowadzenie. Marcin Kaczmarek dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, pojedynek powietrzny wygrał Tomasz Wełna, a futbolówkę z bliskiej odległości do bramki skierował Filip Jazvić. W 44 minucie było 2:0, a samobójcze trafienie zanotował Zjawiński.

Gospodarze po dwubramkowym prowadzeniu na rezygnowali z dalszych ataków. W 50 minucie Mario Martínez wyłożył piłkę Marcinowi Kaczmarkowi, a ten minimalnie przestrzelił. Trzy minuty później Filip Jazvić trafił w górną siatkę po centrze Marcina Kaczmarka. 58 minuta: trzeciego gola dla zespołu z Grudziądz strzelił Matej Podlogar, który przelobował interweniującego Przemysława Frąckowiaka. Po godzinie gry bramkę dla biało-niebieskich zdobył Paluchowski, który okazał się skuteczny po wrzutce Polkowskiego z rzutu rożnego. W 79 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Daniel Feruga, który popisał się ładnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Dziesięć minut później Adrian Klimczak sfaulował w polu karnym Adriana Paluchowskiego i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Mateusz Żytko.

W drużynie Pogoni zagrał Jarosław Ratajczak, który w przeszłości bronił barw Olimpii, natomiast w ekipie z Grudziądza zagrał ex-Pogonista Eusébio Bancessi.

PLANY POGONI

Najbliższy ligowy mecz siedlczanie rozegrają już w najbliższą środę. Biało-niebiescy podejmą na własnym stadionie Górnik Łęczna. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19.

05.05.18, 19:00 – Grudziądz

Nice 1 Liga: Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce 4:2 (3:0)

Bramki: Filip Jazvić 41, Dariusz Zjawiński 44 (s), Matej Podlogar 58 – Adrian Paluchowski 60, Mateusz Żytko 90+1 (k)

Olimpia: 1. Wojciech Małecki – 25. Damian Ciechanowski, 26. Daniel Boateng, 33. Tomasz Wełna, 97. Adrian Klimczak – 90. Filip Jazvić (90+2, 18. Hubert Adamczyk), 6. Robert Candrea, 8. Kamil Kurowski, 10. Mario Martínez (75, 20. Daniel Feruga), 9. Marcin Kaczmarek (83, 17. Eusébio Bancessi) – 21. Matej Podlogar

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 23. Piotr Mroziński (46, 87. Adrian Paluchowski), 8. Daniel Chyła (72, 18. Andrzej Rybski), 10. Grzegorz Tomasiewicz (81, 24. Damian Świerblewski), 29. Dominik Kun – 9. Dariusz Zjawiński

Żółte kartki: Damian Ciechanowski 28, Adrian Klimczak 45, Robert Candrea 61, Filip Jazvić 74 – Dawid Polkowski 45, Maciej Wichtowski 78

Czerwona kartka: Adrian Klimczak 89 (Olimpia, za drugą żółtą)

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)