Remis w Krakowie. Rozstrzygnięcie w najbliższą środę (fotogaleria)

W pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w Nice 1 Lidze piłkarze MKP Pogoń Siedlce zremisowali w Krakowie z tamtejszą Garbarnią 1:1.

Do wyjściowej jedenastki biało-niebieskich powrócił Ziggy Gordon, który zajął miejsce Jarosława Ratajczaka. Ponadto od pierwszej minuty za Andrzeja Rybskiego na murawie pokazał się Michał Bajdur.

Siedlczanie już od pierwszych minut mieli przewagę na placu gry i jak najszybciej chcieli strzelić gola. W 7 minucie po podaniu Michała Bajdura w słupek z linii pola karnego trafił Daniel Chyła. Dziesięć minut później Tomasz Ogar uderzył w poprzeczkę po centrze Michała Wrześniewskiego. 18 minuta: Dariusz Zjawiński zdecydował się na strzał z dystansu, ale futbolówka przeleciała daleko od bramki. W 20 minucie Garbarnia wyszła na prowadzenie. Karygodny błąd popełnił Mateusz Żytko, piłkę przejął Szymon Kiebzak i uderzeniem w długi róg pokonał bezradnego Rafała Misztala. Pogoń po straconej bramce próbowała się podnieść, ale nie potrafiła rozegrać poprawnej akcji. Dopiero w 36 minucie Adrian Paluchowski nieczysto uderzył z przewrotki, piłka spadła na głowę Michała Bajdura, który główkował z kilku metrów obok bramki. Chwilę później nikt w polu karnym nie przeciął dośrodkowania Ziggy’ego Gordona.

Już na początku drugiej odsłony Michał Bajdur znalazł się w dobrej sytuacji strzeleckiej, jednak znacznie spudłował. Gospodarze cofnęli się do defensywy i grali z kontrataku. W 62 minucie po kontrze w sytuacji sam na sam znalazł się Michał Kitliński. Strzał pomocnika gospodarzy obronił jednak Rafał Misztal. Chwilę później bardzo dobrą interwencja popisał się Marcin Cabaj, który obronił uderzenie Grzegorza Tomasiewicza. W 78 minucie podopieczni Dariusza Banasika doprowadzili do remisu, a na listę strzelców wpisał się Adrian Paluchowski, który wykończył głową centrę Damiana Świerblewskiego. 79 minuta: dwie dogodne sytuacje miał Andrzej Rybski, jednak nie potrafił pokonać golkipera Garbarni. W doliczonym czasie gry Dariusz Zjawiński uderzył z rzutu wolnego i bramkarz teamu z Krakowa miał problemy z interwencją.

W drużynie Garbarni zagrał Michał Kitliński. Pomocnik w przeszłości był zawodnikiem siedleckiej Pogoni.

PLANY POGONI

Rewanż z Garbarnią odbędzie się już w najbliższą środę, 13 czerwca na stadionie ROSRRiT. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.

09.06.18, 17:00 – Kraków

Baraż o Nice 1 Ligę: Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: Szymon Kiebzak 20 – Adrian Paluchowski 78

Garbarnia: 80. Marcin Cabaj – 27. Michał Wrześniewski, 14. Arkadiusz Garzeł, 25. Krzysztof Kalemba, 5. Łukasz Pietras – 17. Filip Wójcik (67, 21. Serhij Krykun), 8. Marek Masiuda, 15. Wojciech Wojcieszyński (77, 19. Karol Kostrubała), 10. Michał Kitliński, 18. Szymon Kiebzak (84, 11. Grzegorz Gawle) – 9. Tomasz Ogar

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 27. Jakub Szrek – 29. Dominik Kun (74, 18. Andrzej Rybski), 10. Grzegorz Tomasiewicz (88, 17. Przemysław Rodak), 8. Daniel Chyła, 9. Dariusz Zjawiński, 11. Michał Bajdur (63, 24. Damian Świerblewski) – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Szymon Kiebzak 42, Łukasz Pietras 64, Tomasz Ogar 68, Marek Masiuda 71, Arkadiusz Garzeł 90+3 – Mateusz Żytko 66

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)