wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Strzelec zgasił Iskrę (fotogaleria)

W meczu 9 kolejki siedleckiej klasy B Strzelec Chodów wygrał w Krzymoszach z Iskrą Kotuń 6:2.

Przed meczem obie ekipy dzielił 4 punkty w ligowej tabeli. Strzelec w 8 meczach zgromadził 9 punktów i zajmował 10 miejsce, natomiast Iskra z dorobkiem 13 punktów była piąta.

Strzelec już od początku ruszył do ataku na bramkę gości. W 8 minucie Krystian Anusiewicz po indywidualnej akcji wpadł w pole karne i oddał strzał, jednak to uderzenie było zbyt słabe. Dwie minuty później było już 1:0 dla gospodarzy. Patryk Ciulak podał do Karola Niegowskiego, ten zgrał futbolówkę do Adriana Ławnika, a pomocnik Strzelca uderzeniem zza pola karnego pokonał bezradnego golkipera Iskry. W 16 minucie do remisu doprowadził Marcin Pałka, który wykorzystał niepewność Michała Kopra i skierował piłkę do siatki. 24 minuta: błąd defensywy zespołu z Kotunia wykorzystali gracze Strzelca. Karol Niegowski uderzył na bramkę, golkiper sparował piłkę na bok, a z dobitką pospieszył Tomasz Borkowski, który ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Trzy minuty później mogło być 3:1, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tomasz Borkowski.

Druga połowa była bardzo ciekawa dla kibiców, ponieważ padło aż 5 bramek. W 54 minucie po kontrze Patryk Ciulak popędził skrzydłem i strzelił na bramkę, Michał Szczepaniak wybronił to uderzenie, ale przy dobitce Tomasza Borkowskiego nie miał już szans. Dziewiętnaście minut później było już 4:1, a na listę strzelców wpisał się Krystian Anusiewicz, który po podaniu Pawła Śliwy wykorzystał sytuację sam na sam. W 77 minucie po centrze Pawła Śliwy z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Przemysław Ławecki. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia Daniel Miler za dotknięcie futbolówki ręką w szesnastce odgwizdał rzut karny dla Strzelca. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Paweł Śliwa. Ostatnią bramkę w meczu zdobyli w 84 minucie goście. Po kontrataku ładnym strzałem od poprzeczki popisał się Damian Wójcik.

PLANY STRZELCA i ISKRY

W następnej kolejce Strzelec zagra na wyjeździe ze Świtem Barcząca. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 27 października o godzinie 15. Natomiast Iskra w niedzielę, 28 października o 11 podejmie na własnym stadionie Promnik Gończyce.

21.10.18, 14:00 – Krzymosze

Strzelec Chodów – Iskra Kotuń 6:2 (2:1)

Bramki: Adrian Ławnik 10, Tomasz Borkowski 24, 54, Krystian Anusiewicz 75, Przemysław Ławecki 77, Paweł Śliwa 83 (k) – Marcin Pałka 16, Damian Wójcik 84

Strzelec: 1. Michał Koper – 5. Jakub Bączek (56, 10. Paweł Śliwa), 15. Marcin Ławnik (81, 21. Mateusz Korneć), 6. Przemysław Ławecki, 4. Gabriel Wielogórski (71, 8. Paweł Ślaz) – 2. Karol Niegowski, 6. Przemysław Ławecki, 20. Kamil Piwowarski (77, 3. Daniel Bobryk), 9. Patryk Ciulak (81,17. Mikołaj Kaźmierczak), 14. Krystian Anusiewicz (78, 13. Przemysław Kozak) – 19. Tomasz Borkowski (73, 11. Rafał Pieńkowski)

Iskra: 94. Paweł Gruszka (46, 1. Michał Szczepaniak) – 17. Mateusz Wojewódzki, 11. Damian Wójcik, 4. Łukasz Krupa, 3. Adam Urban (81, 20. Kacper Gadomski) – 8. Marcin Pałka, 13. Adrian Lęgas, 7. Kamil Niewiatowski (69, 6. Krzysztof Łokietek), 14. Łukasz Kuć, 15. Mateusz Boruciński (61, 21. Konrad Owsianko) – 10. Andrzej Parapura

Żółte kartki: Jakub Bączek 38 – Łukasz Krupa 87

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)