Nadal bez przełamania. Porażka SKK we Wrocławiu (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w zaległym spotkaniu 1 kolejki przegrali z WKK Wrocław 80:94.

W poprzedniej kolejce SKK rozegrał emocjonujący pojedynek ze Śląskiem Wrocław. Sensacja wisiała w powietrzu, jednak faworyt I ligi wygrał w Siedlcach po dogrywce 104:102. W czwartek rywalem zespołu Michała Spychały był beniaminek z Wrocławia.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, którzy grali na świetnej skuteczności rzutów z gry (10/13). WKK wykorzystywał błędy siedlczan i wyprowadzał szybkie kontry. Nie do zatrzymania byli szczególnie Jakub Patoka oraz Michał Jędrzejewski, którzy w tym czasie zdobyli łącznie 18 punktów.  W zespole z Siedlec z kolei ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Rafał Sobiło (12 oczek). W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze nie byli już tak skuteczni, jednak SKK nie potrafił zniwelować przewagi, która cały czas oscylowała wokół 10 punktów.

Po przerwie siedlczanie ambitnie gonili rywala. Kilka razy zbliżali się nawet na 6-7 punktów. Więcej nie byli jednak w stanie zdziałać. SKK popełnił kilka niewymuszonych strat, które ciągnęły zespół w dół. Bardzo dobry mecz zagrał Marcin Pławucki, który zdobył 24 punkty (6/6 za trzy punkty).

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają na wyjeździe z GKS-em Tychy. Początek meczu w sobotę o godz 19:00.