Kosztowna wpadka Pogoni. Rezerwy Lecha wywiozły z Siedlec komplet punktów (multimedia)

W drugim z rzędu meczu przed własną publicznością w 7 kolejce II ligi Pogoń Siedlce przegrała z rezerwami Lecha Poznań 0:2.

Pogoń po raz drugi z rzędu zagrała przed własną publicznością. Biało-niebiescy chcieli zgarnąć kolejny komplet punktów. W składzie siedlczan w porównaniu do starcia z Gryfem Wejherowo zaszły dwie zmiany. Od pierwszej minuty mecz zaczęli Jakub Romanowicz i Oskar Repka, którzy zastąpili Kacpra Skibickiego i Adama Pazia.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i obie ekipy miały swoje szanse. Skutecznie między słupkami spisywali się Piotr Smołuch po stronie Pogoni i Łukasz Radliński w Lechu II. Do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej części przyjezdni bardzo szybko otworzyli wynik. W 48 minucie Jakub Moder doskonale zagrał do Jakuba Kamińskiego, a ten pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W kolejnym fragmencie Pogoń bezskutecznie szukała okazji do wyrównania. Siedlczanie nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Lecha II, a w 81 minucie nadziali się na kontrę. Łukasz Szramowski obsłużył prostopadłym podaniem Kamińskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem skierował piłkę do siatki, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu. Rezerwy Lecha wygrały 2:0 i zgarnęły pierwszy w sezonie wyjazdowy komplet punktów.

W sobotnie popołudnie w barwach Pogoni zadebiutował Artur Balicki.

Teraz przed Pogonią mecze wyjazdowe. W sobotę 7 września Pogoniści na wyjeździe zmierzą się z Bytovią Bytów.

31.08.19, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Lech II Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: Jakub Kamiński 48, 81

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 28. Marcin Kozłowski I, 4. Aya Diouf, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 9. Kamil Walków (70, 22. Kacper Skibicki), 55. Oskar Repka, 7. Piotr Marciniec, 10. Bartosz Wiktoruk, 11. Jakub Romanowicz (61, 6. Adam Mójta) – 19. Maciej Firlej (75, 18. Artur Balicki)

Lech II: 12. Łukasz Radliński – 7. Arkadiusz Kaczmarek, 2. Grzegorz Wojtkowiak, 3. Tomasz Dejewski, 11. Karol Smajdor – 9. Paweł Tupaj (72, 15. Jakub Karbownik), 8. Jakub Moder, 16. Eryk Kryg (82, 4. Ołeksandr Jacenko), 17. Filip Marchwiński (76, 19. Łukasz Szramowski), 22. Jakub Kamiński – 18. Filip Szymczak (89, 14. Kacper Durda)

Żółte kartki: Aya Diouf 61, Kacper Skibicki 90+2 – Filip Marchwiński 22, Arkadiusz Kaczmarek 42

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok)