Posiadała bohaterem rezerw. Szczęśliwy remis z MKS Przasnysz (fotogaleria)

Rezerwy siedleckiej Pogoni kontynuują passę meczów bez porażki. Podopieczni Damiana Guzka zremisowali z MKS Przasnysz.

Rezerwy Pogoni nie zostały przesadnie wzmocnione. Skład siedlczan był mieszanką młodości z doświadczeniem.

Pogoń II nie mogła sobie wymarzyć lepszego początku spotkania. W 3 minucie z rzutu rożnego centrował Dominik Barciak, a o skuteczną finalizację zadbał Przemysław Rodak. Przasnyszanie nie poddali się i szukali wyrównania. W 11 minucie poprzeczkę ostemplował Damian Grędziński. Kolejną okazję dla gości stworzył Maciej Smoliński, jednak przestrzelił.  W 24 minucie Michał Przychodzki z problemami poradził sobie ze strzałem Barciaka z rzutu wolnego. Chwilę później golkiper z Przasnysza zastopował Kacpra Falona w sytuacji sam na sam. W ostatniej minucie pierwszej połowy Albert Posiadała popisał się efektowną interwencją po strzale Tomasza Kamińskiego. Lewy obrońca MKS w ostatniej akcji pierwszej połowy nieznacznie pomylił się z rzutu wolnego. Do przerwy było 1:0 dla Pogoni II.

W 51 minucie Kacper Falon przestrzelił z ostrego kąta. W odpowiedzi Smoliński po raz kolejny sprawdził możliwości Posiadały. W 55 minucie golkiper Pogoni II zaliczył efektowną interwencją po strzale Patryka Piaseckiego z narożnika pola karnego. To nie był koniec popisów 16-letniego golkipera Pogoni II. W 63 minucie Dominik Witkowski oddał niezłe uderzenie, jednak interwencja Posiadały była jeszcze lepsza. Pięć minut później Sebastian Barej sfaulował Kamińskiego we własnej szesnastce. Karnego na gola zamienił Damian Grędziński. W końcówce meczu obie drużyny odczuwały trudy walki w upale i nie zdołały zmienić remisowego rezultatu. Najlepszej sytuacji ww 80 minucie nie wykorzystał rezerwowy Igor Łęczycki, który przeniósł piłkę nad poprzeczką przy próbie lobowania.

PLANY POGONI II

Kolejne ligowe spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 8 września o 13:00 w Płocku z rezerwami Wisły. Wcześniej, bo 4 września, o 16:30 siedlczanie wybiorą się do Mińska Mazowieckiego, aby powalczyć z Mazovią o awans do 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski.

01.09.19, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – MKS Przasnysz 1:1 (1:0)

Bramki: Przemysław Rodak 3 – Damian Grędziński 69 k

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 24. Sebastian Krawczyk, 8. Tomasz Margol, 21. Aleksander Woźnica, 14. Gracjan Sadokierski – 99. Dominik Barciak (46, 9. Bartosz Kryszczuk), 34. Maciej Gawinkowski (46, 11. Igor Łęczycki), 17. Przemysław Rodak, 13. Sebastian Barej (88, 22. Cezary Chraszcz) – 10. Kacper Falon (67, 15. Daniel Łukaszczyk), 18. Sebastian Bober (73, 5. Michał Filipek)

MKS Przasnysz: 1. Michał Przychodzki – 5. Mateusz Pepłowski, 2. Robert Wróblewski (78, 14. Tomasz Pragacz), 6. Damian Grędziński, 21. Tomasz Kamiński – 9. Patryk Piasecki, 16. Damian Słowik, 4. Kamil Rutkowski, 11. Dominik Witkowski (67, 18. Mateusz Matusiak, 79, 20. Marcin Bartosiewicz), 8. Kamil Olszewski – 10. Maciej Smoliński (62, 17. Łukasz Kosiorek)

Żółte kartki: Gracjan Sadokierski 45+2, Michał Filipek 82 – Damian Grędziński 18, Kamil Olszewski 38

Sędzia: Michał Borkowski (Radom)