Rafał Sobiło: Mamy nowy zespół, który potrzebuje czasu

   
Autor:
Dodano: 2019/11/15 15:57    views 984

UKS Basket Siedlce w niedzielę rozegra pierwszy mecz w lidze przed własną publicznością. – Mam nadzieję, że zaprezentujemy się dobrze przed naszymi kibicami – mówi trener drużyny Rafał Sobiło.

Dla UKS Basket Siedlce jest to pierwszy sezon na szczeblu seniorskim. Do tej pory klub zajmował się jedynie szkoleniem młodzieży. Seniorzy rozpoczęli zmagania od poziomu trzeciej ligi, która dla wszystkich była dużą niewiadomą.

– Granie w trzeciej lidze na pewno różni się od tego w pierwszej czy drugiej lidze. Wpływ na to ma wiele czynników. Na sprecyzowaną ocenę poziomu rozgrywek wolałbym się wstrzymać do końca sezonu – mówi trener Rafał Sobiło.

Siedlczanie rozpoczęli sezon od dwóch wyjazdowych porażek: z Polonią Warszawa (51:57) oraz MUKS Piaseczno (66:83). W ostatniej kolejce UKS Basket pokonał jednak UKS WGR TEAM Grójec (79:71). To dobry prognostyk na przyszłość.

– Ostatnie zwycięstwo pokazało, że potrafimy wygrać mecz na tym poziomie rozgrywek, to nas bardzo cieszy. Z różnych powodów nie mogliśmy rozegrać przed sezonem gier kontrolnych, dlatego spodziewaliśmy się, że początek sezonu może być dla nas ciężki. Mamy nowy zespół, który potrzebuje czasu. Cieszę się, że mam do dyspozycji 17 zawodników, którzy pochodzą z Siedlec.

Drużyna jest połączeniem młodości i świeżej krwi z zawodnikami o różnym doświadczeniu na poziomie 1 i 2 ligi. Przed wyborem meczowej dwunastki zawsze mam spory ból głowy, gdyż muszę zrezygnować z pięciu chłopaków, a widzę, jak wszystkim zależy na grze – dodaje Sobiło.

Zawodnicy w niedzielę po raz pierwszy zaprezentują się przed publicznością w Siedlcach. Rywalem UKS Basket będzie AZS Politechnika Warszawska.

– Najbliższy mecz zagramy z wiceliderem, a dla nas będzie to pierwsza domowa kolejka. Mam nadzieję, że zaprezentujemy się dobrze przed naszymi kibicami. Przy okazji chciałbym w imieniu całego zespołu serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na mecz z AZS Politechniką Warszawską, który odbędzie się 17.11. godz. 17:00 w hali przy ulicy Prusa 6 – mówi Sobiło.

 

źródło: własne, foto: UKS Basket Siedlce
Sponsorzy

Patronat medialny