Siedlce pobiegły wbrew wirusowi (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2020/08/30 10:21    views 1037

Ostatnia niedziela wakacji to domena Biegu Siedleckiego Jacka. Nie zmieniła tego nawet pandemia.

11 edycja sztandarowej imprezy Agencji Rozwoju Miasta Siedlce została co prawda przeprowadzona w reżimie sanitarnym, ale to nie znaczy, że organizatorzy nie napracowali się przy niej. Biegacze z Siedlec i okolic (dokładnie 250 – powód wiadomy) odliczali dni do BSJ i oczekiwali wielu pozytywnych wrażeń. Nie brakowało ich w dziesięciu poprzednich edycjach, nie zabrakło ich również i teraz.

Siedlce biegają – pod takim hasłem odbywała się 11 edycja Biegu Siedleckiego Jacka. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło o 8:30. Pół godziny później biegacze rozpoczęli zmagania na dystansie 5 kilometrów. Start i metę umiejscowiono na ulicy Prusa. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle (2×2,5 km) prowadzące ulicami: Prusa – Mickiewicza – Bema – Kazimierzowska – Prusa. Maksymalny czas ustalono na 45 minut.

W rywalizacji mężczyzn najszybszy okazał się Paweł Wysocki (Lubelskibiegacz.pl Team). Drugi był Paweł Machowski (Piekielni Warszawa), zaś trzeci Piotr Zięba (AZS UMCS Lublin). Piąta w całym biegu, i pierwsza wśród pań, była Ewa Jagielska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża). Jako druga na metę wbiegła Beata Dąbrowska (Yulo Run Team Siedlce), zaś trzecia była Katarzyna Biernat.

WYNIKI

Zabezpieczenie trasy biegu zapewnili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, żołnierze z 18 Batalionu Dowodzenia w Siedlcach oraz strażacy z OSP powiatu siedleckiego.

Każdy uczestnik otrzymał w pakiecie startowym pamiątkową koszulkę biegową, zestaw upominków i materiałów reklamowych od sponsorów, a na mecie wspaniały medal. Zwycięzcy Biegu Jacka w kategorii generalnej otrzymali puchary i nagrody finansowe, a także bony towarowe ufundowane przez firmę Selgros Cash&Carry Siedlce oraz zestaw produktów Owolovo od firmy Real S.A. (właściciela marki Owolovo).

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik. – 11 lat temu, kiedy współorganizowałem pierwszy Bieg Siedleckiego Jacka, wiele osób mówiło, że biegi uliczne nie przyjmą się w Siedlcach. Rzeczywistość okazała się inna. Pomimo pandemii wszystkie miejsca zostały zajęte. Cieszę, że chcecie państwo uczestniczyć w Biegu Siedleckiego Jacka – powiedział prezydent.

Bieg Jacka nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, wśród których znaleźli się: Nowak Dom, Universal Brokers, Selgros Cash&Carry Siedlce, Zakład Mięsny Mościbrody, Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach, Szkoła Języków Obcych Euroschool, Toyota Auto Podlasie, Adamczuk-Serwis Finansowy Grzegorz Adamczuk, Marker Dystrybutor Art. Szkolnych i Biurowych, Real, Fundacja Recal.

Patronem medialnym Biegu Siedleckiego Jacka był portal SportSiedlce.pl.

 

źródło i foto: własne

Sponsorzy

Patronat medialny