Pogoń II przywiozła z Przysuchy trzy punkty

Rezerwy siedleckiej Pogoni pokonały w Przysusze miejscowego Oskara 2:1.

Do Przysuchy Damian Guzek zabrał m.in. Dominika BarciakaKrzysztofa KołodziejaPatryka KostykaDawida Nojszewskiego i Alberta Posiadałę, którzy na co dzień występują w pierwszej drużynie.

Na początku meczu lepiej prezentowali się Pogoniści i już po kwadransie objęli prowadzenie. Do bramki strzeżonej przez Wiktora Grzyba trafił z bliskiej odległości Dawid Ardej po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Burkhardta. Niestety, w 28 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Tomasza Zagórskiego. W końcówce pierwszej połowy przed szansą na gola dla Pogoni stanął Barciak, lecz przegrał pojedynek sam na sam z Grzybem.

Po zmianie stron siedlczanie stworzyli sobie kolejne sytuacje bramkowe. Na początku drugiej połowy gospodarzy od straty bramki po strzale Kołodzieja uratowała poprzeczka, a w końcówce Pogoniści zmarnowali stuprocentową sytuację. W 85 minucie Pogoń II wyszła na prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym Macieja Litwińskiego, podyktowanego za faul na Kołodzieju. W doliczonym czasie gry Oskar mógł wyrównać, jednak piłka obiła słupek.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 18 października o 11:00 w Siedlcach z Prochem Pionki.

10.10.20, 14:00 – Przysucha

IV liga: Oskar Przysucha – Pogoń II Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Tomasz Zagórski 28 – Dawid Ardej 14, Maciej Litwiński 85 (k)

Oskar: 30. Wiktor Grzyb – 2. Przemysław Wicik, 92. Mateusz Gromski, 8. Dawid Sala, 27. Bartłomiej Włodarczyk, 16. Oskar Szczodry (84, 19. Damian Kołtunowicz), 12. Patryk Czarnota, 10. Tomasz Zagórski (84, 11. Cezary Kubryn), 18. Piotr Kornacki, 77. Przemysław Nogaj (64, 9. Paweł Kowalczyk), 6. Tomasz Janiszewski (74, 17. Michał Bojek)

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 14. Maciej Litwiński, 16. Dawid Ardej (74, 27. Igor Łęczycki), 17. Przemysław Rodak, 8. Przemysław Misiak – 20. Patryk Kostyk (90+, 13. Jakub Jopek), 18. Marcin Burkhardt, 23. Dawid Nojszewski, 77. Krzysztof Kołodziej (90+, 67. Sebastian Bober), 19. Cezary Bujalski (78, 70. Mateusz Wszoła) – 9. Dominik Barciak (66, 11. Karol Wszoła)

Żółte kartki: Mateusz Gromski 67 – Dawid Nojszewski 88

Sędzia: Krzysztof Szczęsny (Warszawa)