Puste trybuny, krótkie wejście i defensywny problem. Echa po meczu z Olimpią (wideo)

W sobotnie popołudnie w meczu 9 kolejki II ligi Pogoń przegrała w Siedlcach z Olimpią Grudziądz 0:1. Jakie są echa tego pojedynku?

PUSTE TRYBUNY

Mecz z Olimpią w związku z decyzjami władz państwowych odbywał się przy pustych trybunach. Było to pierwsze spotkanie w Siedlcach bez udziału kibiców 0d 17 czerwca. Wówczas Pogoniści przegrali na własnym obiekcie z Górnikiem Polkowice 1:3.

KRÓTKIE WEJŚCIE

W meczu z Olimpią w 73 minucie na murawie pojawił się Marcin Burkhardt. Pełniący też rolę dyrektora sportowego w Pogoni Burkhardt ponownego „debiutu” w siedleckich barwach nie zaliczy jednak do udanych, gdyż musiał on opuścić boisko z powodu urazu zaledwie po kilku minutach. Co więcej, Pogoń musiała kończyć mecz w dziesiątkę. Pogoniści zrobili wcześniej cztery zmiany i teoretycznie pozostała jeszcze jedna roszada, ale zmiany można robić w trzech przerwach (nie licząc przerwy między połowami) i w związku z tym trener Bartosz Tarachulski nie mógł wprowadzić kolejnego piłkarza na plac gry.

DEFENSYWNY PROBLEM

W meczu z Olimpią w bramce Pogoni stanął Mikołaj Smyłek. Był to trzeci golkiper w tym sezonie po Albercie Posiadale oraz Rafale Misztalu, który zagrał na pozycji golkipera w tym sezonie II ligi. Niestety dla Pogonistów nie pomogło to im zachować czystego konta. W ośmiu spotkaniach siedlczanie zagrali zaledwie raz na zero z tyłu, a na swoim koncie mają już szesnaście straconych goli. Tylko Hutnik Kraków oraz Lech II Poznań są gorsze pod tym względem.

POMECZOWY KOMENTARZ

Tuż po końcowym gwizdku na SportSiedlce.pl opublikowaliśmy krótkie podsumowanie spotkania.

źródło:  własne; foto: Maciej Sztajnert