Debiut siedleckich szczypiornistek

   
Autor:
Dodano: 2020/10/27 10:04    views 845

Sekcja piłki ręcznej MKS Pogoń Siedlce (rocznik 2008 i młodsze) zadebiutowała w Warszawsko-Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej dziewcząt.

Udział w lidze jest zwieńczeniem dwuletnich starań, które rozpoczęły się od utworzenia klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 5 (za co podziękowania należą się rodzicom dzieci, władzom Miasta Siedlce, dyrektor Joannie Kowalskiej-Wróbel, zarządowi MKS Pogoń Siedlce). Upłynęło trochę czasu od pierwszego podania, pierwszego meczu w turniejach towarzyskich, papierologii, ale było warto, bo małymi krokami realizowany jest etap szkolenia klasy sportowej pod okiem trenerów Roberta Pieroga oraz Michała Markowskiego.

Debiut był może mało udany, ale owocny w pierwsze doświadczenia zawodowe. Jak to mówią nowi zawsze płacą frycowe, tak było i z Pogonistkami, które poniosły porażki, choć w pierwszych połowach zdołały napsuć krwi rywalkom.

Wyniki:

MKS Pogoń Siedlce – UKS Dwójka Małkinia Górna 4:15

MKS Pogoń Siedlce – MKS Karczew 8:16

Bramki zdobywały: Natalia Szkutowicz (5), Alicja Więsak (5), Weronika Kluj (1), Julia Matyjasek (1).

Pogoń: Nikola Protasiuk, Lena Żelazo, Julia Matyjasek, Patrycja Szczepanik, Weronika Kluj, Alicja Więsak, Sandra Oknińska, Weronika Wysocka, Hanna Jóźwiak, Izabela Jurzyk, Natalia Szkutowicz. Trener: Michał Markowski

 

źródło i foto: MKS Pogoń Siedlce
Sponsorzy

Patronat medialny