Emocjonujące ostatki w Lublinie (multimedia)

Emocjonujące ostatki w Lublinie

MKP Pogoń zremisował w Lublinie z miejscowym Motorem 3:3. Siedlczanie od 64 minuty przegrywali 0:3, ale zdołali wyrównać stan meczu.

Trener Bartosz Tarachulski w wyjściowym składzie dokonał kilku roszad. Na placu gry od pierwszych minut pojawili się m.in. Bartosz BrodzińskiMarcin Kozłowski IIPiotr Marciniec i Krystian Miś.

Mecz lepiej rozpoczęli biało-niebiescy. Z biegiem czasu przewagę uzyskali gospodarze, czego efektem były sytuacje bramkowe Tomasz Swędrowskiego i Daniela Świderskiego. W 23 minucie okazję dla siedlczan stworzył Ishmael Baidoo, który przyjęciem piłki prawie skierował piłkę do siatki. Dwie minuty później to Motor cieszył się z prowadzenia. W pole karne dośrodkował Filip Wójcik, a Swędrowski skierował piłkę do siatki. W końcówce odsłony na strzał zdecydował się Marcin Kozłowski II, ale na posterunku był Sebastian Madejski.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie jak w pierwszej połowie. W 52 minucie Piotr Ceglarz dośrodkował w pole karne, a Sławomir Duda nie miał problem z umieszczeniem piłki w pustej bramce. W 62 minucie Pogoniści mogli zdobyć kontaktowego gola, ale piłka po strzale Eryka Więdłochy trafiła w słupek, a skuteczna dobitka Baidoo była ze spalonego. Dwie minuty później to Motor pogrążył Pogonistów. Świderski przedarł się w polu karnym pod bramkę Rafała Misztala i po pojedynku sam na sam zdobył gola na 3:0. Podrażnieni Pogoniści ruszyli do ataków. W 70 minucie Wiktor Preuss obsłużył Miłosza Przybeckiego, który mocnym strzałem zdobył gola na 1:3. Trzy minuty później Baidoo minął obrońców tuż przy końcowej linii i trafił do siatki z ostrego kąta dając Pogonistom kontaktowe trafienie. W 77 minucie siedlczanie doprowadzili do remisu. Przybecki otrzymał futbolówkę z lewej strony boiska i mając przed sobą golkipera posłał piłkę wprost do siatki. W końcówce więcej okazji na zwycięskiego gola mieli zawodnicy z Lublina, ale żadnemu nie udało się pokonać Misztala.

W Pogoni wystąpił Bartosz Rymek, w przeszłości związany z Motorem, zaś w Motorze zagrał Piotr Ceglarz – ex-Pogonista.

Przed piłkarzami Pogoni przerwa w rozgrywkach. W ostatni weekend lutego siedlczanie wznowią rozgrywki domowym spotkaniem z Bytovią Bytów.

12.12.20, 13:00 – Lublin

II liga: Motor Lublin – Pogoń Siedlce 3:3 (1:0)

Bramki: Tomasz Swędrowski 25, Sławomir Duda 52, Daniel Świderski 64 – Miłosz Przybecki 70, 77, Ishmael Baidoo 73

Motor: 15. Sebastian Madejski – 26. Michał Król, 51. Rafał Grodzicki (75, 24. Dariusz Łukasik), 91. Ariel Wawszczyk, 19. Marcin Michota – 6. Tomasz Swędrowski, 7. Sławomir Duda, 21. Kamil Kumoch (74, 13. Szymon Rak), 17. Filip Wójcik (74, 10. Rafał Król), 77. Piotr Ceglarz – 99. Daniel Świderski (82, 9. Krzysztof Ropski)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 16. Wiktor Preuss, 15. Piotr Pierzchała, 31. Bartosz Brodziński, 2. Krystian Miś (46, 14. Bartłomiej Olszewski) – 11. Ishmael Baidoo, 6. Mateusz Piotrowski (67, 32. Dawid Nojszewski), 7. Piotr Marciniec (46, 55. Oskar Repka), 10. Marcin Kozłowski II (46, 17. Bartosz Rymek), 77. Eryk Więdłocha (90+3, 28. Marcin Kozłowski I) – 19. Miłosz Przybecki

Żółte kartki: Marcin Michota 20, Rafał Grodzicki 55 – Piotr Marciniec 20, Dawid Nojszewski 86, Piotr Pierzchała 90+1

Sędzia: Karol Arys (Szczecin)