Turniej na Ukrainie dobrym sprawdzianem formy. Wymagające rywalki Patrycji Gil

   
Autor:
Dodano: 2021/03/01 18:12    views 457

Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) walczyła w XXIV Międzynarodowym Turnieju Kijowskim w zapasach.

W dniach 26-28 lutego w Pałacu Sportu odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej Kijowski w zapasach, dedykowany wybitnym ukraińskim zapaśnikom i trenerom. Na ukraińskich matach walczyło ponad pół tysiąca zapaśniczek i zapaśników z 33 państw, a wśród nich 21-osobowa reprezentacja Polski.

W gronie zawodniczek była przedstawicielka WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Patrycja Gil. Nasza zapaśniczka rywalizowała w kat. 57 kg. W pierwszej walce za rywalkę miała utytułowaną Węgierkę – byłą mistrzynię świata i Europy kadetek, Ramonę Galambos. Patrycja wygrała ten pojedynek w stosunku 6:3.

Kolejnym etapem była 1/8 finału. W tej fazie trafiła na reprezentantkę gospodarzy – ubiegłoroczną wicemistrzynię Europy seniorek, Solomię Vynnyk. Po bardzo zaciętym pojedynku górą była Ukrainka, która wygrała 7:6. W związku z tym, że Vynnyk przegrała swoją kolejną walkę, Patrycja nie miała szans na repasaże i zakończyła start w turnieju.

Turniej w Kijowie był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się kwalifikacjami olimpijskimi, które odbędą się w Budapeszcie (18-21.03).

 źródło: własne / UWW / WLKS Siedlce-Nowe Iganie (FB); foto: WLKS Siedlce-Nowe Iganie (FB)
KONTRAHENCI

Patronat medialny