100 meczów na 100-lecie: #27 Orlęta Łuków – Huragan Międzyrzec Podlaski (fotogaleria)

Bez niespodzianki obyło się w Łazach, gdzie Orlęta Łuków podejmowały lidera z Międzyrzeca Podlaskiego.

Huragan dobrze rozpoczął mecz. Zepchnięte do defensywy Orlęta popełniły błąd w 10 minucie. Patryk Pakuła okazał się sprytniejszy od Adriana Czerskiego i znalazł się w dogodnej sytuacji. Pomimo ostrego kąta napastnik umieścił piłkę w sieci. W 14 minucie Alan Olszewski przestrzelił z głowy po groźnie bitym rzucie wolnym. Łukowianie otrząsnęli się po ciosie i zaczęli poczynać sobie odważniej. Podopieczni Dariusza Solnicy powinni doprowadzić do wyrównania w 21 minucie, ale Paweł Komar wybił piłkę sprzed linii bramkowej po strzale Adriana Siemieniuka. Akcja zaczęła się od straty na 25 metrze. Równie groźnie było w końcówce pierwszej połowy, ale Aleks Kaliński jakimś cudem nie trafił w sytuacji sam na sam. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Huraganu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Łukasz Mirończuk dołożył głowę do świetnej centry Pawła Komara spod chorągiewki. Do przerwy było 2:0 dla wyżej notowanych międzyrzeczan.

Po przerwie działo się mniej. Orlęta najbliżej trafienia kontaktowego były w 67 minucie, kiedy Kacper Lipiński ostemplował poprzeczkę po centrostrzale z rzutu wolnego. Po stronie Huraganu mecz mógł zamknąć Paweł Radziszewski, ale przegrał w sytuacji sam na sam z Dawidem Kuźmą. Podopieczni Damiana Panka wygrali 2:0, choć zagrali w trybie ekonomicznym.

W przeszłości Pogoń reprezentowali: Adrian Czerski, Rafał Jaworski (obaj Orlęta Łuków), Karol Grochowski, Jacek Kozaczyński oraz Hubert Łukanowski (wszyscy Huragan Międzyrzec Podlaski).

W następnej kolejce Huragan podejmie Start Krasnystaw, zaś Orlęta czeka wyjazd do Lublina na mecz z Lublinianką.

13.03.21, 11:00 – Łazy

hummel IV liga: Orlęta Łuków – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:2 (0:2)

Bramki: Patryk Pakuła 10, Łukasz Mirończuk 45+1

Orlęta: 97. Dawid Kuźma – 13. Daniel Machniak, 16. Adrian Czerski, 21. Antoni Jemioł (63, 20. Ryszard Grochowski), 5. Jakub Rybka – 44. Aleks Kaliński (63, 80. Konrad Kurowski), 10. Kacper Lipiński, 77. Sebastian Sowisz, 17. Radosław Szustek, 7. Rafał Jaworski – 9. Adrian Siemieniuk

Huragan: 98. Sebastian Czarnecki – 2. Kacper Weręgowski (68, 99. Karol Grochowski), 8. Łukasz Mirończuk, 11. Alan Olszewski, 20. Paweł Komar (53, 12. Mateusz Panasiuk), 13 Hubert Łukanowski (90+2, 5. Kacper Kania) – 97. Paweł Radziszewski, 23. Arkadiusz Korolczuk, 21. Rafał Korgol (90+1, 31. Szymon Łukanowski) – 88. Oskar Siwek (59, 9. Kacper Waniowski), 18. Patryk Pakuła

Żółte kartki: Jakub Rybka 30, Antoni Jemioł 43, Konrad Kurowski 73 – Mateusz Panasiuk 54

Sędzia: Patryk Zielant (Biała Podlaska)