Pierwsza bitwa dla Visły. Drugie starcie w niedzielę

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu I ligi siatkarzy, KPS Siedlce przegrał z Visłą Bydgoszcz 0:3.

Siedlczanie rundę zasadniczą I ligi zakończyli na siódmym miejscu. W pierwszej rundzie play-off ich rywalem jest Visła Bydgoszcz, czyli jeden z faworytów do awansu do PlusLigi. – Oni będą faworytem, ale play-offy rządzą się swoimi prawami. Podchodzimy do tych meczów z czystą kartą – podkreśla trener Mateusz Grabda (cały wywiad–>).

Zawodnicy KPS długo dotrzymywali kroku wyżej notowanej Viśle. Do stanu 17:17 drużyny grały punkt za punkt. W końcowej fazie pierwszego seta goście ponownie zaczęli mieć problemy z zagrywką Patryka Łaby 21:18. Zawodnicy z Bydgoszczy utrzymali prowadzenie i pewnie wygrali do 18. Największe szanse na zwycięstwo podopieczni Grabdy mieli w drugim secie. Siedlczanie grali punkt za punkt, a w końcówce partii wyszli na minimalne prowadzenie (24:23). Gdyby nie prosty błąd dotknięcia siatki, mogli mieć piłkę setową w górze i ogromną szansę na doprowadzenie do remisu.

W trzecim secie gra KPS kompletnie się posypała. Początek po świetnych zagrywkach Szymona Berezy jeszcze nie był zły (5:3), jednak im dalej w las, tym zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy, którzy świetnie grali blokiem. Trener KPS próbował rotować składem, jednak zmiany nie przyniosły zamierzonego efektu.

PLANY KPS

Drugie spotkanie pomiędzy KPS a Visłą odbędzie się w niedzielę w Siedlcach. Początek spotkania o godz. 17:00.

08.07.21, 17:00 – Bydgoszcz

I mecz ćwierćfinałowy fazy play-off: Visła Bydgoszcz – KPS Siedlce 3:0 (25:18, 28:26, 25:12)

KPS: 3. Radosław Nowak,  4. Mateusz Kańczok, 7. Damian Dobosz, 10. Janusz Górski, 11. Patryk Szymański, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Przemysław Kupka, 8. Dawid Pawlun, 13. Michał Wójcik

MVP: Mariusz Marcyniak

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1:0 dla Visły

źródło: własne,TauronIliga, foto: Janusz Mazurek