Awans pomimo porażki

Pomimo porażki 2:3 podopieczni Pawła Bielińskiego awansowali do półfinałów fazy play-off.

Rezerwy KPS jechały do Jedlińska z przewagą uzyskaną dzięki zwycięstwu 3:1 w pierwszym meczu w Siedlcach.

Od pierwszej piłki w premierowym secie zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy. Siatkarze z Jedlińska sprawnie wypracowali kilkupunktową przewagę i dowieźli ją do końca pierwszej partii. Kolejna odsłona była wyrównana do stanu 15:15. KPS II odjechał na trzy punkty, ale dał się złapać – 22:22. W grze na przewagi lepsi jednak okazali się siedlczanie.

Podrażnieni gospodarze zaczęli dobrze trzeciego seta – od prowadzenia 5:1. SPS kontrolował sytuację i wygrał lekko, łatwo i przyjemnie, do 11… W czwartej partii KPS II zrehabilitował się za popisy z poprzedniego seta. Gdy drużyna Bielińskiego dobiła do 11 punktów to rywale mieli 5, a nie 25 jak chwilę wcześniej. Pomimo początkowej przewagi siedlczan gospodarze doprowadzili do remisu (18:18). Końcówka była zacięta, ale więcej zimnej krwi zachował KPS II. W tym momencie stało się jasne, że siedlczanie zagrają w półfinale. Zwycięzcę meczu w Jedlińsku trzeba było wyłonić, więc zarządzono tie-breaka.

KPS II nie przemęczał się w najkrótszym z setów. SPS wygrał do siedmiu, ale po ostatnim punkcie więcej powodów do radości mieli siedlczanie.

PLANY KPS II

W półfinale rywalem KPS II będzie lepszy z dwumeczu SPS Volley Ostrołęka – UKS Olimpijczyk Mszczonów. W pierwszym meczu górą byli siatkarze znad Narwi. Rewanż 18 kwietnia w Ostrołęce. Do III ligi awansują finaliści.

16.04.21, 20:00 – Jedlińsk

II mecz ćwierćfinałowy fazy play-off: SPS Radmot Jedlińsk – KPS II Siedlce 3:2 (25:20, 26:28, 25:11, 26:28, 15:7)

KPS II: 9. Piotr Truszkowski, 19. Mateusz Ogrodniczuk, 27. Rafał Protasiuk, 30. Krzysztof Kalisz, 46. Krzysztof Kuźniak, 77. Łukasz Jastrzębski i 88. Kamil Zbucki (libero) oraz 17. Michał Nasiłowski

Stan rywalizacji: 1-1 (w setach 5-4 dla KPS II)

Awans: KPS II