Udane dźwiganie w Siedlcach. WLKS piąty po drugiej rundzie DMP (fotogaleria)

W siedmiu miastach Polski zostały rozegrane turnieje II rundy Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Jednym z nich było Siedlce.

W dniach 17-18 kwietnia w Nowym Tomyślu, Bydgoszczy, Raszynie, Oławie, Kętach, we Wrocławiu oraz w Siedlcach odbyły się turnieje II rundy Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów.

Siedlecka rywalizacja miała miejsce w sobotę, 17 kwietnia w sali WLKS, przy ul. Kazimierzowskiej. Na pomoście zaprezentowali się ciężarowcy: Mazovii Ciechanów (I liga), Impulsu Warszawa (I liga), Znicza Biłgoraj (II liga), Cross Trening Ciechanów (III liga) oraz naszego WLKS (I liga).

Zwyciężyła drużyna Mazovii Ciechanów gromadząc 1806 pkt. Na drugim miejscu uplasował się WLKS Siedlce-Nowe Iganie uzyskując 1672,6 pkt.

Nasz zespół nie wystawił najmocniejszego składu, ponieważ siedleccy juniorzy skupiają się na najważniejszym starcie w tym sezonie, którym będą rozgrywane w następny weekend Mistrzostwa Polski U-20. Mimo to występ WLKS należy uznać za udany.

Najwartościowszy wynik uzyskała Martyna Dołęga – 359 pkt w klasyfikacji wg punktacji Sinclaira. Nasza sztangistka osiągnęła 185 kg w dwuboju, ustanawiając nowy rekord Polski  w kat. 76 kg do lat 17 w podrzucie – 103 kg. W rwaniu uzyskała 82 kg.

Ponadto w siedleckim teamie wystąpili: Sebastian Protasiuk, Mateusz Kaszuba, Kacper Dominiak, Karolina Miszczak oraz była zawodniczka WLKS, Dominika Misterska-Zasowska.

– Jeśli chodzi o start Dominiki, to od jakiegoś czasu zawodniczka trenuje systematycznie, przygotowując się do Mistrzostw Polski Masters. Jest w dobrej formie, więc zaproponowaliśmy jej start w lidze – powiedział trener WLKS Marcin Dołęga.

Trecie miejsce w Siedlcach zajął UKS Impuls Warszawa – 1651,3, kolejne LKS Znicz Biłgoraj – 1563,1 i KS Cross Trening Mazovia Ciechanów – 1158,7 pkt.

Indywidualnie najlepsze rezultaty uzyskali przedstawiciele Mazovii Ciechanów: Patryk Bęben – 376,9 pkt, Michał Jaworski – 363,6 pkt i Szymon Ziółkowski – 363,1 pkt.

Poza rekordem Polski Dołęgi, w hali przy ul. Kazimierzowskiej poprawiony został rekord Polski w kat. 81 kg do lat 20. Uczyniła to Agnieszka Rak (Znicz Biłgoraj) w rwaniu – 90 kg i dwuboju – 199 kg.

WYNIKI II RUNDY – Siedlce

– Wynik jaki uzyskaliśmy w drugiej rundzie jest satysfakcjonujący. W finale powinniśmy przekroczyć 1700 pkt. 5 miejsce jak na beniaminka zadowala, a warto dodać, że w naszym zespole nie ma zawodników wypożyczonych – podsumował występ swoich podopiecznych Marcin Dołęga.