Dawno niewidziani, przełamanie Przybeckiego, uczulenie na passy. Echa po meczu z grodziską Pogonią (wideo)

W niedzielne popołudnie Pogoń Siedlce przegrała 1:2 z imienniczką z Grodziska Mazowieckiego. Jakie są echa tego pojedynku?

DAWNO NIEWIDZIANI

W ostatnich latach Pogoń Siedlce rozgrywała derby Mazowsza w różnych konfiguracjach: z Dolcanem, Radomiakiem, Zniczem czy Legionovią. Drogi imienniczek się jednak nie krzyżowały. Mecz w ramach 9 kolejki eWinner II ligi był pierwszym starciem siedleckiej i grodziskiej Pogoni od sezonu 2005-06. Co ciekawe, biało-niebiescy wówczas spadli do niższej ligi.

MIŁE PRZEŁAMANIE

Miłosz Przybecki długo czekał na kolejne trafienie w barwach Pogoni. W tym sezonie to był jego premierowy gol, zaś poprzednio trafił 29 maja bieżącego roku. Jeżeli chodzi o domowe trafienie to czekał na nie od 28 marca…

NIE TAK GROŹNY URAZ

Mateusz Piotrowski wytrwał tylko pół minuty meczu z rezerwami Lecha Poznań. Środkowy pomocnik został odwieziony do szpitala, ale nie doczekał się prześwietlenia… Wydawało się, że młodzieżowca czeka dłuższy odpoczynek od futbolu, jednak zdążył dojść do siebie, znalazł się w kadrze meczowej i pojawił się na placu gry w drugiej połowie.

UCZULENIE NA PASSY

Gdyby Pogoń Siedlce wygrała z imienniczką to mogłaby pochwalić się najkrótszą z możliwych passą dwóch kolejnych zwycięstw. Szokujące jest, że w całym 2021 roku tylko raz (sic!) biało-niebiescy wygrali dwa ligowe mecze z rzędu! Na początku kwietnia siedlczanie na przestrzeni kilku dni Pogoniści ograli rezerwy Lecha i Stal Rzeszów.

źródło: własne; foto: Kamil Ułasiuk