piątek, 24 maja 2024r.

Transferowy bilans Pogoni na plus

Przed sezonem do Pogoni trafiło czterech zawodników. Portal SportSiedlce.pl ocenił letnie ruchy transferowe. Bilans okazał się dodatni.

Adam Czerkas. Trafił do Pogoni ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W poprzednim klubie nie mają o nim najlepszej opinii, co pokazali podczas pojedynku obu zespołów w rundzie jesiennej. Czerkas rozegrał ponad 1000 minut i zdobył 4 bramki. Rezultat może nie powala na kolana, ale jego walka i ambicja, którą prezentował zmusza do pozytywnej oceny tego transferu. Minusem jest zdrowie zawodnika, czego efektem było rozegranie tylko 3 spotkań w pełnym wymiarze czasowym.

Marek Lendzion. Podobnie jak Czerkas trafił do Siedlec ze Świtu. Lendzion 3-krotnie trafiał do jedenastki kolejki tygodnika „Piłka nożna”. W kilku meczach grał po profesorsku, ale zdarzały się też nieporozumienia i kosztowne błędy w defensywie. Z pewnością minusem jest liczba straconych przez Pogoń bramek, jednak Lendzion w większości meczów dobrze wywiązywał się ze swoich zadań.

Paweł Marchel. Wychowanek biało-niebieskich wrócił do swojego macierzystego klubu po półrocznym pobycie w Naprzodzie Skórzec. W pierwszych meczach sezonu młody zawodnik radził sobie bardzo dobrze, sprawiając, że nikt nie pamiętał o stracie Łukasz Wójcika. Marchel zdobył nawet bramkę w meczu ze Stalą Rzeszów. Siedlczanin w drugiej części rundy miał lekką obniżkę formy, która mogła mieć związek z jego problemami zdrowotnymi.

Grzegorz Krystosiak. Świetny na początku rundy i najczęściej mierny w dalszych meczach. Przyszedł latem z Motoru Lublin, w którym miał opinię gracza bardziej nadającego się na defensywnego pomocnika niż środkowego obrońcę. Popełnił wiele kosztownych błędów i dostawał żółtą kartkę co dwa mecze, przez co już dwa razy pauzował w rundzie. Nie można zwalać tylko na niego winy za postawę defensywy, ale według nas był jej najsłabszym punktem.

 

źródło: własne; foto: Arkadiusz Brodziński

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;