Kamil Sulima Show (fotogaleria)

W ostatnim spotkaniu 12. kolejki spotkań koszykarze SKK Siedlce pokonali Sudety Jelenia Góra 85:63. Było to dziewiąte zwycięstwo ekipy z Mazowsza w tym sezonie. Bohaterem spotkania został Kamil Sulima.

Oba zespoły w tym sezonie walczą o zupełnie inne cele. Koszykarze SKK, którzy celują w tym sezonie w pierwszą ósemkę nie mogli sobie pozwolić na porażkę z niżej notowanym rywalem.  – W środę naszym obowiązkiem będzie wygrać. Na własnym parkiecie nie możemy przegrywać, tym bardziej z beniaminkiem z Jeleniej Góry, który jest outsiderem I ligi – zapowiadał przed spotkaniem Kamil Sulima, koszykarz ekipy z Mazowsza.

Początek spotkania nie wskazywał na łatwą wygraną gospodarzy. Goście prezentowali się bardzo odważnie i ambitnie. – W pierwszej połowie brakowało nam koncentracji – mówił po spotkaniu Paweł Kowalczuk, środkowy SKK Siedlce. W pewnym momencie po celnym rzucie za linii 6,75m Łukasza Niesobskiego goście prowadzili już 19:9. Dopiero wtedy gra siedleckiej drużyny zaczęła wyglądać trochę lepiej. Do końca pierwszej kwarty gospodarze zdołali jeszcze zmniejszyć przewagę przyjezdnych do 4 punktów.

Wydawało się, iż miejscowi pójdą za ciosem i odskoczą na kilkanaście punktów niżej notowanemu rywalowi. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza w dalszym ciągu grali bardzo dobrze. Za sprawą Marka Kołtuna goście ponownie wyszli na kilku punktowe prowadzenie. W ekipie SKK dobre zawody rozgrywał Łukasz Ratajczak, którego punkty pozwoliły ekipie z Mazowsza odrobić przewagę do rywali. Pierwsza połowa kończy się remisem po 35. Z pewnością taki wynik był sporą niespodzianką dla kibiców zasiadających w siedleckiej hali.

Na drugą połowę koszykarze z Siedlec wyszli zupełnie odmienieni. – Porozmawialiśmy sobie po męsku w przerwie meczu  – mówił po spotkaniu  Tomasz Araszkiewicz. O trzeciej odsłonie można jedynie napisać „ Kamil Sulima Show”. Wychowanek Legii Warszawa w tej części gry prezentował się wybornie. 31-letni zawodnik zdobył w trzeciej kwarcie aż 18 punktów. – Wystarczyło podać dzisiaj do Kamila i wszystko było załatwione – śmiał się po meczu Paweł Kowalczuk. Na uwagę zasługują również cztery bloki wspomnianego właśnie Kowalczuka. Goście z Jeleniej Góry byli bezradni wobec dobrze grających koszykarzy SKK Siedlce. Z minuty na minutę przewaga miejscowych wzrastała. Ostatecznie ta część gry kończy się wynikiem 63:47 dla gospodarzy.

Ostatnie 10 minut gry było już tylko formalnością. Świetnie prezentował się kapitan miejscowych – Rafał Wójcicki, który dogrywał bardzo dobre piłki kolegom. Gospodarze w dalszym ciągu powiększali przewagę nad rywalami. W ostatnich minutach czwartej kwarty szkoleniowiec gospodarzy wpuścił na parkiet zawodników, którzy w tym sezonie przebywają na parkiecie bardzo rzadko. Ostatecznie koszykarze SKK Siedlce pokonali Sudety Jelenia Góra 85:63. Dzięki zwycięstwu zawodnicy z Siedlec awansowali na 7. miejsce w tabeli.

Opinie pomeczowe:

Tomasz Araszkiewicz (trener SKK): Był to dla nas bardzo ważny mecz. Przeciwnicy w pierwszych dwóch kwartach prezentowali się bardzo dobrze. My w przerwie porozmawialiśmy sobie po męsku i to poskutkowało. W pierwszej połowie brakowało nam koncentracji. W trzeciej i czwartej kwarcie zagraliśmy już dużo lepiej.

Paweł Kowalczuk (środkowy SKK): Było to dla nas ciężkie spotkanie. Sudety były wymagającym przeciwnikiem. Mieliśmy przewagę pod koszem i trzeba było się skupić, żeby ją wykorzystać. Dzisiaj mieliśmy trochę problemów, ale na szczęcie dla nas był dzisiaj Kamil. Jak coś się działo to wystarczyło podać do Kamila Sulimy i wszystko było załatwione(śmiech). W pierwszej połowie brakowało nam trochę koncentracji, jednak po przerwie wszystko się zmieniło.