poniedziałek, 20 maja 2024r.

Podsumowanie piłkarek

Zakończyły się rozgrywki II Ligi kobiet z udziałem MKS Pogoń Siedlce. Drużyna po raz kolejny uczestniczyła w rozgrywkach II ligi, zajęła ostatnie miejsce i spadła na najniższy szczebel rozgrywek.

Należy podkreślić, że wiele serca i zdrowia pozostawiły na boisku nasze panie. Był to okres zbierania doświadczeń i nauki, poznawania i przyjaźnie z doświadczeniem piłkarstwa kobiecego.

Przypomnijmy wyniki w sezonach:
2009/2010 – V miejsce z 11 pkt 25-51 bramki (Olga Żukowska – 9 bramek)
2010/2011 – VIII miejsce z 11 pkt 17-54 bramki (Olga Białkowska i Anna Goś – po 4)
2011/2012 – IX miejsce z 5 pkt 27-65 bramki (Olga Białkowska – 13 bramek)

Ostatni sezon nie należał do udanych. Powodów było wiele, kontuzje, praca i nauka, mała frekwencja na treningach oraz odejście kilku wartościowych zawodniczek: Olgi Żukowskiej (to pierwsza strzelczyni bramek w historycznym meczu w Siedlcach z KS Raszyn 3:0) oraz meczu wyjazdowym z SEMP Warszawa (1:1), Katarzyny Rosy, Mileny Stanisławowskiej, Ernesty Miłkowskiej. Za nami przemawiała ambicja, zaangażowanie w wielu spotkaniach. Pomimo wzmocnień – Marta Wolańska (reprezentantka Polski w futsalu) czy Emilia Strzalińska-Niedziałek (powróciła z SEMP Warszawa) nie wiele dało. Decydującym momentem naszego spadku było wycofanie się zespołu TKKF Grójeckie co spowodowało zweryfikowanie wyników, a te były niekorzystne dla nas. Uważamy że mimo stałej poprawy gry od chwili rozpoczęcia istnienia sekcji, brak było treningów na pełnowymiarowym boisku, co miało duże znaczenie. Prowadzone treningi na orliku nie da efektów sportowych na tym szczeblu rozgrywek jakim jest II liga kobiet.

Jeżeli chodzi o miniony sezon to w meczach w sezonie 2011/2012 zagrało ogółem – 30 zawodniczek. Najwięcej bramek w ostatnim sezonie zdobyła: Olga Białkowska (13) a następnie: Sylwia Lewczuk (4), Anna Goś (3), Marta Wolańska i Karolina Sobolak (po 2), Magdalena Mędza, Sylwia Ławecka i Weronika Ługowska (po 1). Przegrane spotkania minimalnie w końcówkach spotkań, zadecydowały o naszym spadku. Nie należy jednak zapominać o wygranych spotkaniach z takimi zespołami jak: SEMP Warszawa (2:0, 1:1) KS Michałowo (4:3) i KU-AZS UW Warszawa (3:2) i MKS Ciechanów (2:0). Tak wyglądała przygoda siedlczanek w II lidze kobiet. Nieuchronny spadek do III ligi spowodował większą mobilizację oraz sposób przygotowań do rozgrywek 2012/13 i szybki awans.
Chcąc poprawić sytuację w sekcji mając na uwadze podniesienie poziomu gry zespołu, przy klubie powstała druga drużyna (juniorki) i trwa nadal nabór dla wszystkich chętnych dziewcząt, które mogą się zgłaszać bezpośrednio w dniu treningów (poniedziałki, środy, piątki – godz. 16:00 – 17:30 na SP nr 7).

Rozpoczęcie rozgrywek III Ligi kobiet grupy mazowieckiej zaplanowano we wrześniu 2012 roku. W okresie przygotowawczym przewidziany jest udział zespołów w IV Międzynarodowym Turnieju w Siedlcach z udziałem zespołu Victorii Brześć oraz sparingi z: KS Raszyn, Orlętami Łuków, UKS Jeruzal, AZS-UW Warszawa (terminy do ustalenia z uwagi na udziały w/w zespołów na obozach sportowych).

 

źródło: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;