piątek, 1 marca 2024r.

Zorientowani na sukces

Rugbiści siedleckiej Pogoni zakończyli rundę jesienną Ekstraligi na drugim miejscu. Podopieczni Stanisława Więciorka po krótkim odpoczynku zabrali się do pracy nad budowaniem formę na rundę rewanżową, w której mają zamiar powalczyć o medal.

Sześć zwycięstw i tylko jedna porażka – to bilans MKS w rundzie jesiennej sezonu 13/14. Po połowie wygranych meczów Pogoniści mogli sobie dopisać punkt bonusowy za wykonanie odpowiedniej liczby przyłożeń. Team z Siedlec zdobył 188 punktów (3 wynik w lidze), natomiast stracił 67 (2 wynik w lidze). Lepsza w statystykach i w tabeli od Pogoni jest Arka Gdynia. Buldogi to jedyny zespół, z którym siedlczanie zaznali goryczy porażki.

Barwy Pogoni w udanej rundzie jesiennej reprezentowało 26 zawodników. Etatowi reprezentanci Polski Adrian Chróściel i Tomasz Gasik mogą pochwalić się 100-procentową frekwencją w meczach pierwszej rundy rozgrywek. Gasik zdobył 73 punkty, co jest najlepszym wynikiem w zespole (3 wynik w lidze). Ogólnie na dorobek punktowy Pogoni złożyły się dokonania 15 zawodników. Siedlczanie byli czterokrotnie karania żółtymi kartkami, a rekordzistą był kapitan Marek Mirosz, który dwukrotnie był karany przez arbitra.

Najlepsza w historii jesień jest miłym wspomnieniem, ale tylko wspomnieniem. Po krótkich urlopach siedlczanie zabrali się już do pracy. W pierwszym zajęciach w okresie przygotowawczym Pogoniści skorzystali z doświadczenia klubowych kolegów z sekcji radioorientacji MKS. Trening pod okiem uznanego eksperta w swojej dyscyplinie Bogdana Bali miał za zadanie budowanie wytrzymałości, integrowanie grupy i kształtowanie charakteru w trudnych warunkach. Wszystkie aspekty niezwykle przydatne w rugby. Pogoniści mieli do pokonania 25-kilometrową trasę, na której mieli do zaliczenia 13 punktów kontrolnych. – Chodziło nam o to, aby zawodnicy przeżyli wysiłek podprogowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego treningu i za dwa tygodnie planujemy ponowne przeprowadzenie takiej formy zajęć – powiedział trener Andrzej Kopyt.

 

źródło: własne; foto: MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;