niedziela, 3 marca 2024r.

Dwa zwycięstwa od ekstraklasy

Na drodze MKK Siedlce do ekstraklasy pozostała już tylko jedna przeszkoda. Jest nią Poznań City Center AZS.

Oba zespoły mierzyły się dwukrotnie w grupie mistrzowskiej. W pierwszym starciu rozegranym na poznańskiej hali przez większość meczu prowadziły akademiczki, ale zryw w końcówce MKK zagwarantował mu zwycięstwo. Terminarz ułożył się na tyle (nie)szczęśliwie, że rewanżowa konfrontacja przypadła na zaledwie kilka dni przed pierwszym spotkaniem w fazie play-off. Siedlczanki wygrały 69:55, ale oba zespoły były już myślami przy kolejnej fazie zmagań.

Sekcja koszykówki kobiet jest jedną z czołowych dyscyplin w poznańskim AZS. W sezonie 11/12 klub z Wielkopolski występował po raz ostatni na parkietach ekstraklasy i od tamtego czasu próbuje wrócić do elity kobiecego basketu w Polsce. Poza pracą z pierwszym zespołem w Poznaniu dużą wagę przykłada się do pracy z młodzieżą, która w poszczególnych kategoriach wiekowych należy do najlepszych w kraju.

Dwa zwycięstwa w pojedynkach ligowych nie gwarantują, że najbliższe spotkania będą spacerkiem. Play-off to nowa rywalizacja, która, jak głosi wyświechtany frazes, rządzi się swoimi prawami. MKK i PCC AZS wygrały swoje grupy w pierwszej fazie rywalizacji, natomiast w grupie mistrzowskiej zostały pogodzone przez Ślęzę Wrocław. Poziom ekip z najlepszej czwórki jest jednak zbliżony, a o końcowym sukcesie może decydować dyspozycja dnia.

W poznańskiej ekipie czołowe role odgrywają Żaneta Durak, Magdalena Idziorek i Magdalena Koperwas. Trenerem AZS jest Ryszard Barański, który przejął zespół na początku 2012 roku. Wcześniej aktualny szkoleniowiec poznanianek pracował z drużynami juniorskimi klubu z Wielkopolski.

Przed MKK otwiera się historyczna szansa, którą szkoda byłoby zaprzepaścić. Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova mogą dokonać fantastycznego osiągnięcia. Seria zwycięstw w pierwszej fazie grupowej, świetna postawa w grupie mistrzowskiej – to wszystko prowadziło do tego momentu. Całe Siedlce wierzą w końcowym sukces. Powodzenia!

MKK-POZNAŃ CITY (2)

Harmonogram play-offów:
22 marca (sobota), 17:00 MKK Siedlce – Poznań City Center AZS
29 marca (sobota), 18:15 PCC AZS – MKK
ewentualnie: 2 kwietnia (środa) MKK – PCC AZS

 

źródło: własne; foto: Piotr Topczewski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;