sobota, 9 grudnia 2023r.

Patrycja Gil mistrzynią świata juniorek w zapasach! (wideo)

Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) kontynuuje pasmo swoich tegorocznych sukcesów na zapaśniczych matach. W Estonii osiągnęła największy sukces, jak do tej pory, zostając mistrzynią świata juniorek!

Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) rozpoczęła rywalizację w mistrzostwach świata juniorek w zapasach w kat. 55 kg od 1/8 finału. Już na początku pokazała się stolicy Estonii z niezłej strony pokonując, po bardzo dobrym pojedynku, na punkty 6:4 Bułgarkę Sezen Behchetovą Beleberovą. Ćwierćfinał okazał się dla zawodniczki WLKS „spacerkiem”, a to za sprawą triumfu nad Kanadyjką Virgine Kaze Gascon 10:0 przez przewagę techniczną.

W półfinale podopieczna Sebastiana Pawlaka (klubowy trener WLKS) trafiła na Niemkę Anastasię Blayvas. Nasza zapaśniczka mądrze rozegrała to starcie, cały czas kontrolując przebieg wydarzeń na macie i wygrywając na punkty 8:4. Tym samym Patrycja zapewniła sobie awans do finału mistrzostw świata!

W najważniejszym w dotychczasowej karierze pojedynku – finale mistrzostw świata juniorek – zapaśniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie znakomicie panowała nad tym co czyniła jej rywalka – Rosjanka Ekaterina Verbina.

Przy stanie 2:2, Gil udało się zdobyć 4 punkty po obaleniu przeciwniczki na plecy przez podcięcie nogi. Do końca walki pozostawała niespełna minuta, podczas której Patrycja nie pozwoliła sobie zrobić krzywdy. Tuż po syrenie kończącej pojedynek, mogła unieść ręce w geście zwycięstwa i wpaść w ramiona równie szczęśliwego szkoleniowca kadry.

Zapaśniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie została mistrzynią świata juniorek w zapasach w kat. 55 kg. To zdecydowanie największe osiągniecie w karierze sportowej utalentowanej zawodniczki.

WIDEO – finał

WYNIKI

Dla mniej wtajemniczonych dodajmy, że złoty medal z Tallinna to nie jedyne tegoroczne osiągnięcie Patrycji Gil. Trzeba przyznać, że ten rok jest wyjątkowy udany dla niej. W marcu zwyciężyła w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich juniorek w Karlinie. W kwietniu w odstępie dwóch tygodni zdobyła złoty medal mistrzostw Polski juniorek w Międzyzdrojach, a następnie brąz seniorskich mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Czerwiec przyniósł Patrycji w hiszpańskiej Pontevedrze brązowy medal mistrzostw Europy juniorek. Zwieńczeniem ww. sukcesów na pewno jest ten osiągnięty teraz w Estonii, czyli tytuł najlepszej zawodniczki w kat. 55 kg na świecie.

 

źródło: własne / Polski Związek Zapaśniczy / Na zapaśniczej macie (FB) / unitedworldwrestling.org; foto: unitedworldwrestling.org

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

GRATULACJE

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;