W dobrych nastrojach w Międzyzdrojach. Medalowe mistrzostwa naszych zapaśników

Siedlecka zapaśnicza młodzież w kat. juniora walczyła w Międzyzdrojach o medale Mistrzostw Polski. Trojgu reprezentantom WLKS Siedlce-Nowe Iganie ta sztuka się udała.

112 chłopców i 87 dziewcząt przystąpiło do walki o medale Mistrzostw Polski juniorek i juniorów w zapasach. Przez dwa dni (13-14 kwietnia) na matach Hali Sportowej im. A. Grubby przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach stoczono ponad 300 pojedynków. W wielu z nich uczestniczyli także zapaśnicy i zapaśniczki klubu WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Wielokrotnie wychodzili z podniesioną głową. Wielu z naszych reprezentantów docierało do stref medalowych. Na szyjach kilkorga z nich zawisły wymarzone krążki.

Ze złotego medalu w kat. 55 kg mogła się cieszyć Patrycja Gil. Nie tak dawno zasiliła szeregi WLKS Siedlce-Nowe Iganie, a już przysparza wielu radości klubowi i sympatykom siedleckich zapasów. Patrycja w walce o medal z najcenniejszego kruszcu pokonała Natalię Duksę z Unii Racibórz.

Bliska powielenia sukcesu Patrycji, była Magdalena Kisielińska. Zapaśniczka WLKS już od kliku lat pokazuje się z dobrej strony i potwierdza, że jest niezwykle utalentowana. W Międzyzdrojach udowodniła, że nie zasypia gruszek w popiele i marzy o wielkich sukcesach. Jeden z takich sukcesów spełnił się w mieście położonym na wyspie Wolin. Kisielińska rywalizując w kat. 62 kg dotarła do finału. W nim musiała wprawdzie uznać wyższość Pauliny Danisz (Slavia Ruda Śląska), ale medal srebrny ostatecznie zawisł na jej szyi. Przypomnijmy, że przed rokiem we Włodawie Magdalena stanęła na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski juniorek.

Podobnie jak przed rokiem we Włodawie, na piątym miejscu w kat. 53 kg sklasyfikowano Elwirę Sprzonczak. Poza tym na dziewiątych pozycjach rywalizację kończyły: Karolina Urban w kat. 50 kg oraz Klaudia Soszyńska w kat. 59 kg.

Siedleckie zapaśniczki przyczyniły się do zajęcia przez WLKS wysokiego piątego miejsca w klasyfikacji klubowej (na 36 klubów).

Siedlce w zapaśniczych mistrzostwach Polski juniorów w stylu wolnym reprezentowało dwóch zawodników.

Bardzo dobrze wypadł w kat. 57 kg Magomed Said Makhamud Dzauthanor. Wychowanek UKS Jedynka Nowy Dwór Mazowiecki, a od roku zapaśnik WLKS, wywalczył w Międzyzdrojach tytuł wicemistrza Polski juniorów. W finale przegrał z Klaudiuszem Wieznerem ze Slavii Ruda Śląska.

Siódmy w kat. 65 kg był Sebastian Pielaciński.

WLKS w klasyfikacji drużynowej juniorskich klubów został sklasyfikowany na 16 pozycji (na 47 klubów).

źródło: własne / sportzona; foto: WLKS Siedlce-Nowe Iganie