Michał Wójcik: Umiemy radzić sobie w trudnych momentach

KPS Siedlce od kilku tygodni prezentuje się znakomicie. W coraz lepszej formie jest Michał Wójcik, który w meczu z AGH Kraków (3:1) zgarnął nagrodę MVP.

W środę wygraliście 13 spotkanie w tym sezonie. Jak wyglądało spotkanie z AGH i co zaważyło o waszym zwycięstwie?

Michał Wójcik: Było to trudne spotkanie, przegraliśmy wyraźnie drugiego seta. W trzeciej partii prawie do połowy szliśmy punkt za punkt. Dopiero później potrafiliśmy złamać rywali w kilku ustawieniach i odskoczyć. Graliśmy z dużą energią i wielokrotnie powstrzymywaliśmy rywali blokiem.

Od wielu tygodni prezentujecie świetną formę. Trener Mateusz Grabda zawsze powtarza, że wielką siłą tej grupy jest doskonała atmosfera. Podpiszesz się pod tym?

Zdecydowanie. Widać, że dobrze czujemy się ze sobą. Umiemy radzić sobie w trudnych momentach, przez co wygraliśmy wiele wyrównanych końcówek.

W spotkaniu z AGH zdobyłeś nagrodę MVP. Jak pod względem indywidualnym oceniasz obecny sezon? Na początku miałeś pewne miejsce w składzie, potem kontuzja i po powrocie czekałeś na swoją szansę.

Na początku sezonu ciężko było złapać odpowiedni rytm. Najpierw mieliśmy przełożone pierwsze mecze, potem przerwę związaną z kwarantanną i na końcu kontuzja. Teraz jestem w pełni zdrowy i mam nadzieję, że forma będzie zwyżkowała.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc zapytam, gdzie jest sufit dla tego zespołu? Co chcecie osiągnąć w rundzie zasadniczej?

Nie stawiamy przed sobą żadnych ograniczeń. Walczymy z każdym rywalem do samego końca. Staramy się zająć jak najwyższe miejsce w fazie zasadniczej, a w play-off będziemy walczyć, aby wyeliminować każdego przeciwnika.

W sobotę spotkają się dwie drużyny, które są największą rewelacją obecnego sezonu. Co może odegrać kluczową rolę w starciu z Norwidem?

Będzie to bardzo ważne spotkanie dla obydwu drużyn, bo sąsiadujemy ze sobą w tabeli. Na pewno liczymy na nasz serwis i blok, ale oczywiście wszystkie elementy będą bardzo istotne.

źródło: własne, foto: Tauron I liga