niedziela, 8 września 2024r.

Dobra forma po świętach. KPS Siedlce wygrywa turniej

KPS Siedlce okazał się najlepszy w turnieju rozgrywanym w Białymstoku. W finale podopieczni Mateusza Grabdy pokonali Avię Świdnik 3:0.

W przerwie świąteczno noworocznej siedlczanie wzięli udział w turnieju w Białymstoku. W półfinale rywalem KPS był miejscowy BAS, który aktualnie występuje w II lidze. Niżej notowany rywal mocno przeciwstawił się drużynie z Siedlec. Podopieczni Mateusza Grabdy przegrali pierwszego seta 17:25, a w drugim przegrywali już 14:23. W polu serwisowym pojawił się wówczas Adrian Markiewicz i od tego momentu zawodnicy KPS rozpoczęli odrabianie strat. Zaczęło się od prostych błędów gospodarzy w ataku i przyjęciu. Świetnie grał Michał Gołębiowski, a ostatni punkt zdobył Adam Lorenc. Podbudowani zawodnicy z Siedlec wygrali także dwie pozostałe partie i w wielkim finale zagrali z Avią Świdnik.

29.12.21, 16:00 – Białystok

Półfinał: BAS Białystok – KPS Siedlce 1:3 (25:17, 24:26, 19:25, 23:25)

KPS: 2. Mateusz Borkowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski, 23. Wiktor Mielczarek i 11. Adrian Potera (libero) oraz 6. Adam Lorenc, 15. Mariusz Magnuszewski

MVP: Mariusz Magnuszewski

—-

W finale I Memoriału Franciszka Ilczuka siedlczanie okazali się lepsi od Avii Świdnik, z którą kilka tygodni temu przegrali w lidze 2:3. Tym razem podopieczni Grabdy okazali się lepsi od rywala, który w Pucharze Polski wyeliminował Ślepsk Suwałki. Największa różnica widoczna była w trzecim secie, w którym Avia trzymała kroku KPS tylko do stanu 9:7. Potem drużyna z Siedlec włączyła piąty bieg i systematycznie powiększała przewagę nad rywalami.

30.12.21, 13:00 – Białystok

Finał: Avia Świdnik – KPS Siedlce 0:3 (23:25, 23:25, 15:25)

KPS: 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski, 23. Wiktor Mielczarek, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch oraz 2. Mateusz Borkowski, 3. Radosław Nowak, 9. Piotr Truszkowski, 15. Mariusz Magnuszewski i 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Mateusz Gołębiowski