sobota, 27 kwietnia 2024r.

Spadek Pogoni II do V ligi (fotogaleria)

Spadek Pogoni II do V ligi

W meczu ostatniej kolejki forBET IV ligi Pogoń II Siedlce uległa Energii Kozienice 0:5 i tym samym spadła do nowo utworzonej V ligi.

Zespół rezerw Pogoni na mecz z Energią wzmocniło dwóch zawodników z kadry II-ligowca. Debiut w zespole zaliczył wychowanek Pogoni – Kacper Mitrzak.

Mecz przebiegał pod kontrolą drużyny z Kozienic. Już w 9 minucie goście objęli prowadzenie po strzale z kilkunastu metrów Bartłomieja Książka. Po nieco ponad 30 minutach gry Energia podwyższyła prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Kucharczyk, który przymierzył z 18 metrów i piłka odbijając się od słupka znalazła się w siatce. Jeszcze przed przerwą Książek wykorzystał błąd obrońcy Pogoni i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans Mateuszowi Wróblewskiemu.

Druga połowa rozpoczęła się od gola Energii. Książek wrzucił piłkę w pole karne, tam czekał Kucharczyk i głową strzelił na 4:0. W 66 minucie wynik spotkania na 5:0 dla gości ustalił Bartłomiej Nowak wykorzystując sytuację w zamieszaniu w polu karnym. Najlepszą okazję na gola dla Pogoni miał Bartosz Komorowski, który po podaniu Kacpra Mitrzaka trafił z bliskiej odległości w słupek.

Porażka z Energią oznacza dla Pogoni II koniec marzeń o utrzymaniu w IV lidze. W nowym sezonie zespół Adriana Świderskiego zagra w nowo powstałej, dwugrupowej V lidze mazowieckiej.

16.06.22, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Energia Kozienice 0:5 (0:3)

Bramki: Bartłomiej Książek 9, 39, Michał Kucharczyk 31, 49, Bartłomiej Nowak 66

Pogoń II: 33. Mateusz Wróblewski (46, 1. Konrad Łęczycki) – 4. Adrian Wrzosek (74, 5. Dominik Kornacki), 14. Adam Lewkowski (87, 99. Bartosz Komorowski), 13. Adrian Czerski, 31. Piotr Krasnodębski – 11. Tomasz Wiewiórka (66, 16. Filip Grochala), 32. Dawid Nojszewski, 34. Kacper Stankiewicz (66, 9. Wiktor Koczkodaj), 8. Paweł Szeląg (77, 15. Kacper Mitrzak), 77. Eryk Więdłocha – 26. Marcel Grochowski

Energia: 77. Michał Majos – 26. Krzysztof Walisiewicz, 15. Michał Lament (60, 6. Patryk Wołczyński), 4. Bartłomiej Janiszewski (70, 16. Dominik Trojanowski), 21. Michał Wasilewski – 22. Bartłomiej Nowak (70, 8. Mikołaj Majer), 10. Piotr Czerwiński, 28. Hubert Śliwiński (46, 25. Jakub Kartasiński), 7. Bartłomiej Książek, 9. Eugeniusz Kołodziejczyk (60, 23. Emil Więcek) – 11. Michał Kucharczyk (70, 99. Roman Skowroński)

Żółta kartka: Hubert Śliwiński 42

Sędzia: Jan Chmielak (Warszawa)