niedziela, 8 września 2024r.

Rugbowy weekend pełen sukcesów

Miniony weekend był pokazem siły młodych rugbistów trenujących w siedleckich klubach.

15 czerwca w Warszawie odbył się Finał Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w rugby 2024. MKR Siedlce w kategorii mini żak został mistrzem Polski. MKS Pogoń Siedlce była siódma w tej kategorii wiekowej.

W żakach MKR wywalczył brązowe medale. Młodzicy MKS Pogoń zajęli siódme miejsce.

Dzień później odbyło się II Grand Prix Mistrzostw Polski Kadetów rugby7, stanowiące eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w lipcu w Lublinie. MKS Pogoń Siedlce zajął trzecie miejsce i uzyskał upragniony awans. Drużyna Pawła Kuligowskiego załapała się do najlepszej ósemki w Polsce!

Skład Pogoni: Patryk Bargieł, Marcel Bulik, Borys Błoński, Maciej Charczuk, Konrad Krzewniak, Adam Paczuski, Eryk Parzych, Marcel Prokurat, Aleksander Szewczyk, Michał Szczepański, Patryk Wiśniewski, Miłosz Wójciuk. Trenerzy: Paweł Kuligowski i Piotr Szewczyk. Kierownik: Jarosław Borkowski.

Juniorzy Pogoni zakończyli turniej na 10 miejscu. W ogólnej klasyfikacji plasują się na szóstej pozycji w Polsce na 12 drużyn.

źródło: własne / MKS Pogoń Siedlce; foto: własne / MKS Pogoń Siedlce