wtorek, 2 lipca 2024r.

Marzenia Wektry o awansie odłożone (multimedia)

W rewanżowym meczu barażowym o awans do V ligi Wektra Zbuczyn przegrała 0:4 z Deltą Słupno. Tym samym to wicemistrzowie płockiej okręgówki w przyszłym roku zagrają na szczeblu wojewódzkim.

To nie był udany mecz w wykonaniu Wektry, choć pierwsza akcja w wykonaniu gości tego nie wskazywała. W 2 minucie rywalom uciekł Jakub Bobryk i chciał wyłożyć na pustaka, ale nikt nie zdołał nadążyć za akcją. Kilka chwil później Delta objęła prowadzenie. Z pierwszym strzałem Krzysztofa Machowskiego poradził sobie Ernest Zbieć, jednak momentalnie kapitan gospodarzy został nieszczęśliwie nastrzelony i mógł świętować trafienie. Delta szybko poprawiła swoją sytuację w dwumeczu, ale nie ruszyła do zmasowanego ataku. W kolejnym, dosyć długim, fragmencie spotkania ciekawiej było na trybunach, gdzie zorganizowane grupy kibiców obu klubów wymieniały się (nie)uprzejmościami. W końcówce Wektra delikatnie poprawiła swoją grę, ale i tak schodziła na przerwę przy wyniku 0:1.

W ciągu niecałych 10 minut drugiej połowy Delta trafiła dwukrotnie. To oznaczało, że w dwumeczu był remis 4:4. Wektra robiła co mogła, aby przechylić szalę na swoją korzyść, ale miała wyraźny problem z kreowaniem klarownych sytuacji w ofensywie. W 67 minucie odważnie w pole karne gospodarzy wpadł Jakub Bobryk i został przewrócony, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia. W 80 minucie Mateusz Dybiec centrostrzałem od słupka pokonał Ernesta Zbiecia. Wektra rzuciła wszystkie siły do ataku, lecz nie zdołała strzelić gola, który doprowadziłby do dogrywki. Wicemistrzowie siedleckiej LO kończyli w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę, za dwie żółte, obejrzał Jakub Bobryk.

Po ostatnim gwizdku sędziego Delta fetowała z kibicami wyczekiwany awans na szczebel wojewódzki. Wektra rozczarowała, ale z czasem doceni wagę historycznych osiągnięć w sezonie 2023-24.

Wektra zostaje na kolejny rok w siedleckiej okręgówce. Brak awansu teamu z gminy Zbuczyn oznacza spadek Jastrzębia Żeliszew do Klasy A i Rywala Ruchna do Klasy B.

« z 3 »

29.06.24, 17:00 – Płock

II mecz barażowy o V ligę: Delta Słupno – Wektra Zbuczyn 4:0 (1:0)

Bramki: Krzysztof Machowski 6, Adam Zaborowski 49, Damian Szczytniewski 54, Mateusz Dybiec 80

Delta: 13. Sebastian Frejlichowski – 3. Filip Myszkowski (73, 77. Dominik Lewandowski), 22. Bartłomiej Fularz, 44. Adam Pokorski, 16. Jarosław Machowski – 96. Damian Szczytniewski, 6. Filip Wójcicki, 95. Patryk Brząkalski (69, 9. Kacper Rutkowski), 24. Mateusz Dybiec, 99. Adam Zaborowski – 10. Krzysztof Machowski

Wektra: 1. Ernest Zbieć – 18. Jakub Grodzicki, 4. Dominik Piekutowski, 24. Emil Michalak, 33. Kamil Bobryk – 9. Krystian Zbieć (76, 29. Hubert Lubelski), 19. Przemysław Jasiński, 8. Krystian Musiejczuk, 93. Paweł Klewek (84, 17. Michał Bobryk), 34. Bartosz Karczmarek (87, 6. Damian Prokurat) – 10. Jakub Bobryk

Żółte kartki: Damian Szczytniewski 36, Patryk Brząkalski 55, Filip Myszkowski 59 – Jakub Grodzicki 61, Jakub Bobryk 67, 90, Dominik Piekutowski 67

Czerwona kartka: Jakub Bobryk 90 (Wektra, za drugą żółtą)

Sędzia: Kamil Chmielewski (Warszawa)