wtorek, 2 lipca 2024r.

Porażka w pierwszym sparingu (fotogaleria)

Porażka w pierwszym sparingu

W swoim pierwszym meczu sparingowym w ramach przygotowań do nowego sezonu MKP Pogoń uległ w Łęcznej Górnikowi 1:3.

Spotkanie z Górnikiem było okazją do sprawdzenia zawodników testowanych: 19-letniego bramkarza Bruk-Betu Termaliki Erica Topora oraz pomocnika.

Mecz rozgrywany był w systemie dwa razy 60 minut. W 11 minucie atak na bramkę gospodarzy przeprowadził Krystian Miś, jednak zabrakło dokładnego podania do kolegi. Odpowiedzieli miejscowi strzałem Damiana Warchoła. W 18 minucie Pogoń powinna objąć prowadzenie. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Cezary Demianiuk dośrodkował w pole karne, do piłki doszedł Jakub Okusami, lecz jego strzał głową obronił Tomasz Woźniak. Minutę później Warchoł główkował obok słupka. Warchoł wpisał się na listę strzelców w 29 minucie, wykorzystując dogranie kolegi z drużyny. Pięć minut później Lukáš Hrnčiar z rzutu wolnego uderzył nad poprzeczką. 39 minuta przyniosła kolejny strzał Warchoła i interwencję Mateusza Pruchniewskiego. Cztery minuty potem İlkay Durmuş strzelił nad bramką. W 52 minucie Górnik podwyższył prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fryderyk Janaszek głową skierował piłkę do siatki. Kolejną okazję stworzyli siedlczanie, ale uderzenie Demianiuka było niecelne. Szansę na wyrównanie miał także Szuprytowski, strzelając z wolnego z 25 metrów, ale na posterunku był golkiper. Zamiast wyrównania to gospodarze ponownie zdobyli gola autorstwa Huberta Turskiego. Gospodarze w końcówce jeszcze raz mogli skarcić Pogoń, ale dobrą interwencją po strzale sprzed pola karnego popisał się Eric Topór.

Kolejny sparing Pogoniści rozegrają w sobotę 6 lipca o 12:00 w Siedlcach z innym ligowym rywalem – Polonią Warszawa.

« z 2 »

29.06.24, 11:30 – Łęczna

Sparing: Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 3:1 (2:0)

Grano 2×60 min.

Bramki: Damian Warchoł 29, Fryderyk Janaszek 52, Hubert Turski 108 – Mateusz Majewski 88

Górnik: Tomasz Woźniak (45 Branislav Pindroch, 75 Dawid Olszak) – Sebastian Szczytniewski (61 Karol Turek), Mateusz Broda (61 Sebastian Rojek), Damian Zbozień (61 Filip Szabaciuk), Jakub Bednarczyk (61 Dawid Fornalik), Adam Deja (61 Patryk Malamis), Fryderyk Janaszek (61 Hubert Turski), Damian Warchoł (45 Damian Gąska), Paweł Żyra (45 Bielka), İlkay Durmuş (45 Michał Litwa), Marko Roginić (45 Przemysław Banaszak). Od 91. minuty grali także: Jakub Kwiatkowski, Michał Sienicki, Michał Steszuk, Solo Traoré

Pogoń: Mateusz Pruchniewski (61 Eric Topór) – Cássio (61 Oskar Krzyżak), Dawid Burka (61 Ernest Dzięcioł), Jakub Okusami (61 Robert Majewski) – Cezary Bujalski (81 Dariusz Strus), Miłosz Drąg (61 Jakub Sinior), Lukáš Hrnčiar (81 Kacper Bogusiewicz), Ołeksij Zinkewycz (61 Damian Szuprytowski), Krystian Miś (61 zawodnik testowany) – Cezary Demianiuk (61 Danny Babor), Piotr Pyrdoł (61 Mateusz Majewski)

Żółte kartki: 19. zawodnik nieznany 16, Damian Zbozień 24 – Krystian Miś 22

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)