niedziela, 8 września 2024r.

Ligowy rywal pokonany w próbie generalnej (multimedia)

Na tydzień przed startem Betclic I Ligi Pogoń Siedlce wygrała 2:1 ze Zniczem Pruszków. Gola w debiucie strzelił nowy napastnik biało-niebieskich.

Spotkanie rozgrywano w formacie 2×60 minut. Pierwsza połowa rozpoczęła się od szybkiego ataku siedleckiej Pogoni. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu Lukáša Hrnčiara z rzutu rożnego główkował Cássio, ale trafił piłką w słupek trafił. Kolejną okazję miał Piotr Pyrdoł, który doszedł do podania Krystiana Misia, ale uderzył niecelnie. Znicz pierwszą szansę miał w 13 minucie, gdy z dystansu strzał oddał Kaito Imai, ale skutecznie interweniował Mateusz Pruchniewski. Sześć minut później o uderzenie z rzutu wolnego z boku boiska pokusił się Damian Szuprytowski. Kapitan Pogoni uderzył jednak minimalnie niecelnie. Po chwili świetną okazję na bramkę miał doświadczony Radosław Majewski, który stanął oko w oko z Pruchniewskim i został zatrzymany przez młodego bramkarza Pogoni. W 30 minucie znów blisko był Pyrdoł. Tym razem po podaniu Miłosza Drąga trafił w słupek. Kolejne minuty przyniosły dwie udane interwencje Pruchniewskiego. W 45 minucie Miś minął Piotra Misztala, ale jego podanie do Szuprytowskiego zostało przecięte przez obrońcę rywali. 13 minut później blisko objęcia prowadzenia byli goście z Pruszkowa, ale po ominięciu przez piłkę Pruchniewskiego przed przekroczeniem linii bramkowej powstrzymał ją Jakub Okusami, a wybił Cássio. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli pruszkowianie. Już w 63 minucie zawodnik rywali wbił do siatki piłkę odbitą przez bramkarza siedlczan. Pogoń mogła szybko odpowiedzieć, ale po podaniu Cezarego Demianiuka w bramkę, w której nie było już bramkarza, nie trafił Pyrdoł. W 79 minucie Pruchniewski kolejny raz zatrzymał Imai. W 87 minucie Pogoń dostała rzut karny, gdy po dośrodkowaniu Daniela Pika obrońca Znicza zagrał ręką. Do jedenastki podszedł Pyrdoł, któremu w końcu udało się trafić do bramki. W 98 minucie strzał zawodnika Znicza z dystansu obronił Eric Topór, który chwilę wcześniej zmienił Pruchniewskiego. 12 minut później w polu karnym Znicza niecelnie główkował Robert Majewski. Pogoń zdobyła decydującą bramkę na chwilę przed końcowym gwizdkiem. Testowany pomocnik wrzucił wtedy piłkę w pole karne, a doszedł do niej Jakub Lutostański. Nowy napastnik pokonał bramkarza i dał gospodarzom zwycięstwo w ostatnim sparingu przed startem rozgrywek ligowych.

W obu drużynach wystąpili byli zawodnicy rywali. W barwach Znicza zagrał Bartosz Klebaniuk, który trzy lata temu przechodził z Siedlec do Pogoni Szczecin. Natomiast w Pogoni wystąpił grający wcześniej w Pruszkowie Hrnčiar.

Pogoń rozpocznie zmagania w Betclic I lidze 20 lipca o 17:00 od meczu z Chrobrym Głogów przed własną publicznością.

« z 2 »

12.07.24, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 2:1 (0:0)

Grano 2×60 min

Bramki: Piotr Pyrdoł 87 (k), Jakub Lutostański 119 – zawodnik nieznany 63

Pogoń: Mateusz Pruchniewski (91 Eric Topór) – Cássio (61 Oskar Krzyżak), Dawid Burka (91 Ernest Dzięcioł), Jakub Okusami (91 Robert Majewski) – Daniel Pik (91 zawodnik testowany), Miłosz Drąg (102 Bartosz Borkowski), Lukáš Hrnčiar (61 Jakub Sinior), Krystian Miś (91 Titas Milašius) – Piotr Pyrdoł (91 Mateusz Majewski), Cezary Demianiuk (75 Jakub Lutostański), Damian Szuprytowski (61 Ołeksij Zinkewycz)

Żółte kartki: Oskar Koprowski 52, 15. zawodnik testowany 56

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)