niedziela, 8 września 2024r.

Pierwszy sparing na plus (fotogaleria)

W swoim pierwszym meczu sparingowym rezerwy Pogoni pokonały ULKS Gołąbek 5:2.

Mecz rozpoczął się od trzech okazji dla Pogoni, a konkretnie Krystiana Gryglaka, który jednak nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza przeciwników. Gołąbek odpowiedział akcją Szymona Skóry zakończoną strzałem w boczną siatkę zawodnika testowanego. Prowadzenie Pogoni w 16 minucie dał Patryk Klimek, wykorzystując sytuację sam na sam z Konradem Łęczyckim po podaniu Dawida Jastrzębskiego. Sześć minut później wyrównał Jakub Bartosiak. Kolejne dwie akcje Szymona Muchy również przyniosły gole. Dwukrotnie po strzałach zza szesnastki piłka trafiła do siatki.

Dziesięć minut po wznowieniu gry po przerwie Gołąbek strzelił kontaktowego gola. Ładnym uderzeniem popisał się Mateusz Stankiewicz. Kolejne dwa gole w spotkaniu padły dla Pogoni. Najpierw rzut karny podyktowany za faul na Eryku Płudowski wykorzystał sam poszkodowany, a za chwilę Płudowski głową ustalił wynik spotkania na 5:2. W końcówce meczu uderzenie Skóry obronił Patryk Szatkowski.

W Gołąbku gościnnie wystąpili bramkarze Pogoni II: Konrad Łęczycki i Mateusz Wróblewski.

Następny sparing Pogoń II zagra 20 lipca z Deltą Warszawa.

« z 2 »

13.07.24, 10:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – ULKS Gołąbek 5:2 (3:1)

Bramki: Patryk Klimek 16, Szymon Mucha 25, 27, Eryk Płudowski 66 (k), 68 – Jakub Bartosiak 22, Mateusz Stankiewicz 55

Pogoń II: (I połowa) 1. Krzysztof Popiołek – 19. Kacper Zdunek, 14. Adrian Wrzosek, 6. Kuba Prachnio – 24. Szymon Mucha, 2. Kamil Dmowski, 5. Dominik Leszczuk, 16. Krystian Gryglak – 21. Dawid Jastrzębski, 16. Patryk Klimek, 20. Dawid Dobrzański (II połowa) 97. Patryk Szatkowski – 2. Mikołaj Pluchrat. 5. Ignacy Brochocki, 15. Jakub Gębicki – 20. zawodnik testowany, 15. Jakub Kosyl, 17. zawodnik testowany II, 22. zawodnik testowany III – 7. zawodnik testowany IV, 17. Paweł Eleryk, 19. Eryk Płudowski. Grali także: Sebastian Stefaniak, Piotr Trębicki

Gołąbek: Konrad Łęczycki (46 Mateusz Wróblewski) – Hubert Wrzosek, Mateusz Michalak, Adrian Czerski, Adrian Niedziółka – Jakub Bartosiak, Roman Bilinśkyj, zawodnik testowany I – zawodnik testowany II, Michał Sulej, Szymon Skóra. Grali także: Albert Ziółkowski, Kamil Mamcarz, zawodnik testowany III, Michał Kruszewski, Damian Rytel, Mateusz Stankiewicz

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)