niedziela, 8 września 2024r.

Różne oblicza sparingów

20 lipca upłynął pod znakiem sparingów drużyn z naszego regionu.

W Radzyniu Podlaskim odbył się trójmecz z udziałem Mazovii Mińsk Mazowiecki, Chełmianki Chełm i gospodarzy – Orląt. Grano 2×30 minut.

Mazovia zanotowała dwie porażki. Po drużynie Damiana Guzka wyraźnie widać było trudy ciężkich przygotowań w tygodniu poprzedzającym trójmecz.

– Trudy przygotowań odbiły się naszej postawie. Brakowało nam nie tylko świeżości, ale i skuteczności. Bramki w meczu z Orlętami padły po dwóch karygodnych błędach w defensywie. Z kolei w sparingu z Chełmianką sił starczyło nam na pół godziny. Plusem jest to, że w meczach z III-ligowcami przeciwnicy nie potrafili strzelić nam bramki ze swojego rozegrania – skomentował trener Guzek.

W ostatniej odsłonie trójmeczu Chełmianka wygrała 4:2 z Orlętami.

24 lipca o 17:30 Mazovia zagra w Zambrowie z Olimpią.

20.07.24, 10:30 – Radzyń Podlaski

Sparing: Orlęta Radzyń Podlaski – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:1

Bramki: Karol Rycaj 34, Patryk Kubicki 47 – Patryk Zych

Mazovia: Mikołaj Kiliszek – Alan Gańko, Michał Gładysz, Szymon Tywanek, Bartosz Malesa, Jan Proczek, Kacper Dakowicz, zawodnik testowany I, Patryk Zych, zawodnik testowany II, Aleksander Dzięcielski

20.07.24, 11:45 – Radzyń Podlaski

Sparing: Chełmianka Chełm – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (0:0)

Bramka: Paweł Ofiara 47

Mazovia: Dawid Rosiak – Oliwier Jurczak, Mateusz Bienias, Tomasz Lewandowski – Adrian Gilant, Tomasz Nieścieruk, Michał Masłowski, Kacper Imiołek, Marcin Kozłowski, Eryk Więdłocha – Maciej Jankowski

Amazonka Wiśniew przegrała 1:2 z Jastrzębiem Żeliszew. Piłkarze obu drużyn musieli mierzyć się nie tylko ze sobą, ale i upalną aurą. Pierwotnie sparing miał zostać rozegrany w systemie 3×30 minut, ale z uwagi na warunki pogodowe ostatnia tercja została skrócona do kwadransa. Drużyna z gminy Wiśniew nie rozegrała wielkiego spotkania i przegrała 1:2. Jastrząb doprowadził do wyrównania za Cezarego Barei, który wykorzystał podanie Kacpra Dymowskiego. Gola na wagę wygranej strzelił Marcin Kuć – dobitka strzału Michała Mularczyka.

20.07.24, 17:30 – Wiśniew

Sparing: Amazonka Wiśniew – Jastrząb Żeliszew 1:2 (1:1, 1:1)

Bramki: samobój – Cezary Bareja, Marcin Kuć

Amazonka: Patryk Izdebski – Łukasz Suchożebrski, Kacper Bojanczuk, Erwin Wyżywniak – Dawid Krasuski, Mateusz Cabaj, Patryk Ciulak, Aleksander Kacprzak – Rafał Pieńkowski, Krystian Marcinkowski, Maciej Woźniak. Grali także: Przemysław Piekart – Hubert Gorzkowski, Jakub Pastor

Jastrząb: Dawid Wereda – Kamil Kielak, Bartosz Wojewódzki, Wałentyn Mychajłow, Kacper Dymowski – zawodnik testowany I, Marcin Kuć, Maciej Kuć, Michał Mularczyk, Bartosz Witan. Grali także: Bartosz Gruba, Łukasz Niedziałek, Mateusz Tosiński, zawodnik testowany II

Do skutku nie doszedł sparing Armii Żelków z MKL SEMP Siedlce. Drużyna dowodzona przez Krzysztofa Cabaja nie zebrała się na grę kontrolną.

źródło: własne / Mazovia Mińsk Mazowiecki / Orlęta Radzyń Podlaski / Chełmianka Chełm; foto: Orlęta Radzyń Podlaski