niedziela, 8 września 2024r.

Wypunktowani w pięć minut (fotogaleria)

Rezerwowy skład Pogoni Siedlce nie podołał w starciu z trzecioligowym ŁKS Łomża i przegrał sparing 0:3. Rywalom wystarczyło pięć minut, by wypunktować siedlecką defensywę.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Jako pierwszy strzał z dystansu oddał Ołeksij Zinkewycz, ale uderzył wyraźnie niecelnie. Goście stworzyli sobie szansę kwadrans później, gdy do dośrodkowania doszedł Cezary Sauczek. Został jednak powstrzymany przez Erica Topora. W 37 minucie celny strzał na bramkę Adriana Olszewskiego oddał Bartosz Borkowski. 17-latek w dodatku został sfaulowany w momencie oddania strzału. Rzut wolny po tym przewinieniu wykonywał Zinkewycz, lecz Ukrainiec ponownie nie trafił w bramkę. Później nie było już klarownych sytuacji. W przeciwieństwie do wczorajszego meczu dziś Pogoń wyszła dwójką napastników, którą tworzyli Mateusz Majewski i Jakub Lutostański. Nie mieli oni jednak okazji się wykazać, gdyż szwankowała faza kreacji. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał ostatecznego nokautu. W 46 minucie celne uderzenie obronione przez Olszewskiego oddał Miłosz Drąg, który był jednym z jaśniejszych punktów Pogoni w tym meczu. 4 minuty później również celnie, tylko że po rykoszecie, uderzył Zinkewycz. Masakra rozpoczęła się w 58 minucie. Pierwszą bramkę zdobył z linii pola karnego Hubert Antkowiak. Drugi gol padł w 61, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie główkował Hubert Mich. 2 minuty później po raz drugi strzelił Antkowiak. Pomiędzy bramkami raz skutecznie interweniował Topór po strzale Antkowiaka. Po stracie 3 bramek celny strzał dla Pogoni oddał jeszcze Zinkewycz w 67 minucie. Poza tym próbowali łomżanie, ale Topór już nie skapitulował. Pogoń przegrała 0:3. Spotkanie pokazało jak bardzo biało-niebiescy są uzależnieni od swoich kilku najważniejszych zawodników.

Teraz przed Pogonią wyjazdowy mecz ligowy z Odrą Opole 28 lipca o 12:00.