czwartek, 19 września 2024r.

Pogoń III za pucharową burtą (fotogaleria)

Pogoń III za pucharową burtą

W meczu I rundy okręgowego Pucharu Polski Pogoń III Siedlce przegrała z ligowym rywalem – Grodziskiem Krzymosze 1:2.

Na ławce trenerskiej Pogoni III zasiadł Kamil Dmowski, do tej pory będący w sztabie szkoleniowym drużyny rezerw. W wyjściowym składzie Pogoni III znaleźli się m.in. Radosław Droń powracający z wypożyczenia do Naprzodu Skórzec oraz Bolesław Świerczewski występujący ostatnio w MKS Polonia Warszawa.

Pierwsze minuty były lepsze w wykonaniu Grodziska. W 8 minucie Jarosław Michalak podał do Daniela Kozaka, a ten strzelił nad poprzeczką. Cztery minuty później padł gol dla gości. Hubert Wysokiński wykorzystał bierność w defensywie Pogoni i strzałem w okienko wyprowadził swój zespół na prowadzenie. 17 minuta przyniosła kolejną okazję na gola dla zespołu z Krzymosz. Przemysław Lipiński zagrał do Kozaka, a jego uderzenie obronił Krzysztof Popiołek. Pogoniści odpowiedzieli uderzeniem Radosława Dronia z 20 metrów. W 24 minucie siedlczanie wyrównali. Do siatki trafił Sebastian Stefaniak po asyście Bolesława Świerczewskiego. Chwilę później wahadłowy Pogoni mógł wyprowadzić zespół na prowadzenie, lecz tym razem uderzył obok bramki. Zamiast gola dla biało-niebieskich do siatki trafili piłkarze Pawła Stępnia, a skutecznym uderzeniem popisał się Kozak. W końcówce pierwszej połowy Eryk Płudowski, Świerczewski oraz Mikołaj Bożek mogli doprowadzić do wyrównanie, jednak zabrakło skuteczności.

Po przerwie siedlczanie próbowali odrobić straty. Dobrą okazję na to miał Droń, jednak przegrał pojedynek sam na sam z Damianem Michalakiem. Kilka minut później strzał Jakuba Malinowskiego ponownie obronił Damian Michalak. Następnie z dystansu uderzał Płudowski, lecz golkiper gości końcami palców zbił futbolówkę nad poprzeczką. W 74 minucie Olivier Olszewski mógł doprowadzić do remisu, jednak jego mocny strzał z woleja powstrzymał bramkarz rywali. Dziesięć minut później czerwoną kartkę za faul ujrzał Mikołaj Pluchrat i ostatnie minuty spotkania Pogoniści musieli rozegrać w osłabieniu. W końcówce meczu Olszewskiemu udało się zmieścić piłkę głową w siatce, ale sędzia odgwizdał spalonego. Ostatecznie, po bezbramkowej drugiej połowie w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski zamelduje się Grodzisk Krzymosze.

W niedzielę 11 sierpnia o 15:30 trzecia drużyna Pogoni na bocznym boisku stadionu ROSRRiT podejmie w meczu 1 kolejki ligi okręgowej Watrę Mrozy. Losowanie kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski odbędzie się 7 sierpnia.