czwartek, 19 września 2024r.

Bez punktów w Żyrardowie

Rezerwy Pogoni uległy w wyjazdowym spotkaniu Żyrardowiance Żyrardów 1:3.

Mimo okazji na gola Krystiana Gryglaka po kwadrasie gry, to gospodarze w 36 minucie objęli prowadzenie. Bramkę strzelił Konrad Owczarek. Chwilę później, po rzucie rożnym Pogonistów zabójczy kontratak przeprowadzili miejscowi i piłkę do siatki skierował Damian Rakoczy. W drugiej połowie siedlczanie walczyli o zmianę rezultatu. W 73 minucie udało się zdobyć kontaktowego gola. Piotr Krasnodębski dograł do Szymona Muchy, a ten umieścił futbolówkę w siatce. Biało-niebiescy w końcowych minutach położyli wszystko na jedną kartę i przełożyło się to na kolejnego gola Żyrardowianki w końcowych minutach spotkania autorstwa Juliusza Olecha.

Następny mecz Pogoń II rozegra w niedzielę 1 września o 12:30 w Siedlcach z Prochem Pionki.

24.08.24, 12:00 – Żyrardów

V liga: Żyrardowianka Żyrardów – Pogoń II Siedlce 3:1 (2:0)

Bramki: Konrad Owczarek 36, Damian Rakoczy 37, Juliusz Olech 90 – Szymon Mucha 73

Żyrardowianka: 1. Dawid Wierzbicki – 2. Jakub Tkacz, 3. Damian Rakoczy, 5. Konrad Owczarek, 7. Bartosz Fiuk (46 Dmytro Kuzmin), 8. Paweł Zajkowski (46 Juliusz Olech), 9. Jakub Lipski (46 Mateusz Kociemski), 13. Patryk Klicki (71 Radosław Kornowski), 16. Adrian Dalach, 17. Borys Klimczuk (46 Michał Poławski), 21. Piotr Rum (66 Bartłomiej Noszczak)

Pogoń II: 77. Patryk Szatkowski – 3. Tomasz Borkowski (84, 13. Bartosz Mlonek), 4. Adam Lewkowski, 2. Kuba Prachnio, 10. Dawid Jastrzębski (55, 6. Kamil Dmowski), 5. Dominik Leszczuk (69, 14. Piotr Krasnodębski), 9. Kacper Bogusiewicz, 18. Krystian Gryglak (69, 17. Filip Grochala), 11. Oliwier Myszkowski (84, 19. Kacper Mitrzak), 20. Dawid Dobrzański (46, 7. Szymon Mucha), 15. Bartosz Borkowski (55, 16. Patryk Klimek)

Żółte kartki: Piotr Rum 64, Dmytro Kuzmin 82, Damian Rakoczy 90+, Konrad Owczarek 90+ – Kacper Mitrzak, Krystian Gryglak, Kacper Bogusiewicz, Kamil Dmowski, Oliwier Myszkowski, Patryk Klimek

Sędzia: Kamil Rzechółko (Płock)