piątek, 20 września 2024r.

Triathlon Kraina Bugu, czyli idealny sposób na połączenie sportowej rywalizacji i zabawy (multimedia)

Około 300 osób wzięło udział w VII edycji Paratriathlonu i Triathlonu Kraina Bugu.

Triathlon Kraina Bugu to zawody drużynowe. W skład sztafety wchodziły 3-4 osoby, a każda z nich do pokonania miała jeden z etapów (bieg, kajaki lub rower). W drużynach biorących udział w Paratriathlonie, minimum dwóch zawodników musiało posiadać orzeczenie o niepełnosprawności fizycznej lub intelektualnej. To była już siódma edycja wyjątkowej imprezy sportowej, nie tylko na skalę regionu, ale całej Polski.

Grochowski Constructions – biuro z Warszawy okazało się najlepsze w Triathlonie. Tomasz Korzeniowski nie miał sobie równych w biegu. Para Bigos-Boguski zajęła drugie miejsce w kajakach, zaś Paweł Grochowski dojechał jako szósty rowerzysta. Łączny czas drużyny to 2:51.48. Drugie miejsce zajęła drużyna Pałacu i Folwarku Łochów (2:45.05), zaś trzeci byli reprezentanci firmy Polmet z Otwocka (2:55,40).

« z 2 »

W zmaganiach paratriathlonistów najlepsza okazała się drużyna Para-TKKF Krzna Biała Podlaska w składzie Janusz Kaliszuk (bieg), Tomasz Zając (wyścig kolarski), M. Mandziuk i Czapski (wyścig kajakarski). Drugie miejsce na podium zajął TKKF Krzna Biała Podlaska II. Trzecia lokata przypadła drużynie ToMy Wygramy z Siedlec.

Przy okazji zmagań dorosłych odbyły się biegi dzieci. Maluchy zostały podzielone na kategorie wiekowe i miały do pokonania trasy różnej długości. Im starsze dzieci, tym dłuższy dystans do przebiegnięcia. Wszyscy mali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz zdrowe smakołyki.